Ćwiczenia z kettlebell na małe przestrzenie. Trening bez problemu wykonasz w domu

Myślisz, że nie masz miejsca na wykonanie efektywnego treningu? Przekonamy Cię, że jesteś w błędzie. Te ćwiczenia z kettlebell zostały opracowane, aby je trenować na małych przestrzeniach.

Tak naprawdę, większość ćwiczeń z kettlebell można wykonać na macie do jogi. Na początek warto jest opanować kilka podstawowych form ruchu, które przyzwyczają nas do ćwiczeń z takim obciążeniem. Zestaw jest bardzo prosty do wykonania, a jednocześnie już bardzo dobrze działa na nasze mięśnie. Oto trening na dziś!

Zobacz wideo Halle Berry pokazała trzy ulubione ćwiczenia na ramiona

Sześć ćwiczeń z kettlebell do wykonania na małej przestrzeni

Ciężarek bez problemu wykorzystasz zarówno w domu, jak i na siłowni. Z kettlebells można wykonać wiele rozmaitych pozycji. Agata Rubik pokazała na InstaStories fragment ćwiczenia przy ich użyciu. Żona popularnego muzyka wykonała trening z gumą oporową oraz ciężarkiem.

Agata Rubik trenuje z kettlebellAgata Rubik trenuje z kettlebell Agata Rubik - Instagram

Zaprezentowana przez Agatę pozycja wzmacnia pośladki oraz mięśnie brzucha. Poniżej znajdziecie sześć ćwiczeń tylko z kettlebell, które są podstawą do opanowania przed bardziej rozbudowanymi treningami z ich wykorzystaniem.

Ćwiczenie pierwsze

Chwyć oburącz kettlebell za rączkę, trzymaj ciężarek blisko klatki piersiowej. Stań w rozkroku nieco szerszym niż szerokość ramion. Następnie przykucnij wykonując taki ruch, jak przy siadaniu na krześle. Pilnuj prostych pleców, patrz przed siebie. Wróć pomału do pozycji wyjściowej. Zrób 10-15 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Stań w szerokim rozkroku (na szerokość bioder lub szerzej), kettlebell postaw między stopami, Pochyl się i chwyć go za rączkę. Napnij brzuch i ściągnij łopatki. Pochyl tułów tak, aby znalazł się mniej więcej równolegle do podłogi, trzymaj plecy w równej linii, biodra wypchnij do tyłu. Z tej pozycji wyprostuj się na tyle, aby poczuć rozciągające się mięśnie. Wykonaj kilka powtórzeń.

Dieta Jennifer LopezCo Jennifer Lopez je w ciągu dnia? "Jestem dumna ze swojej zdrowej rutyny"

Ćwiczenie trzecie

Złap za kettlebell jedną ręką. Przykucnij na macie na jednym kolanie, drugie opierając o matę. Wolną rękę oprzyj na biodrze, rękę z ciężarkiem unieś w górę tak, aby wyprostować ją w łokciu. Ściśnij pośladki i postaraj unieść się w górę. Ćwiczenie wykonuj bardzo ostrożnie. Po kilku powtórzeniach zmień strony.

Ćwiczenie czwarte

Zrób wykrok w przód na prawą nogę, kettlebell złap w lewą dłoń. Pochyl tułów do przodu, napinając mięśnie brzucha i trzymając proste plecy. Lewa noga powinna być prosta, prawa może zostać lekko ugięta w kolanie. Podciągnij kilka razy w kettlebell równolegle do tułowia tak, aby zgiąć lewą rękę w łokciu. Następnie chwyć ciężarek w drugą rękę, zrób wykrok w przód lewą nogą i powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Anna Lewandowska omawia pięć rodzajów treninguAnna Lewandowska omawia pięć rodzajów treningów

Ćwiczenie piąte

Stań prosto, nogi rozstaw szerzej, niż na szerokość bioder. Postaw ciężarek między stopami. Następnie pochyl się i złap go oburącz. Szybkim ruchem wypchnij kettlebell w górę, prostując postawę ciała. Wykonaj "huśtawkę" kilka razy.

Ćwiczenie szóste

Teraz pora na coś trochę trudniejszego. Rozstaw nogi szerzej, niż na szerokość bioder, ciężarek ustaw między stopami i przykucnij, odchylając biodra do tyłu. Lewą ręką chwyć kettlebell, prawą wyprostuj prostopadle do tułowia. Unieś się w górę, jednocześnie podciągając ciężarek w taki sposób, aby lewa dłoń znalazła się nad lewą piersią. Po kilku powtórzeniach powtórz to samo, tym razem chwytając za kettlebell prawą ręką.

Więcej o: