Chcesz w tydzień odmienić żywieniowe nawyki? Wprowadź kilka prostych zmian

Chcesz, aby twoja codzienna dieta była zdrowsza, ale nie jesteś gotowa na drastyczne zmiany? Zacznij od tych prostych i łatwych do wprowadzenia. Oto kilka z nich. Efekty mogą być zaskakujące.

Czasem walka o wymarzoną wagę przerasta naszą wytrzymałość. Wiele z diet jest skomplikowanych i naprawdę trudnych do opanowania, albo wymagających specjalnych produktów, które nie zawsze są proste do znalezienia. Jak zmienić swój styl odżywiania na zdrowszy krok po kroku? Nie musimy od razu całkowicie zmieniać naszego jadłospisu.

Zobacz wideo Karolina Gilon przechodzi na dietę

Kilka nawyków, które odmienią naszą dietę

Zastanów się nad przedtreningową przekąską

Jeśli chcesz uzyskać więcej korzyści z treningów, nie musisz od razu zmieniać ćwiczeń. Zamiast tego zmień przekąskę przedtreningową! Według badania opublikowanego w The Journal of the International Society of Sports Nutrition, azotany, które znajdują się w burakach i w soku z buraków, mogą pomóc poprawić wydolność aerobową i pracę układu sercowo-naczyniowego. 

Ćwicz uważność jedzenia

Czas skończyć z jedzeniem przed telewizorem. Badanie opublikowane w American Journal of Clinical Nutrition powiązało nieuważne jedzenie z długotrwałym wzrostem spożycia żywności. Jeśli więc chcesz utrzymać wagę w normie, pilnuj, aby posiłki zjadać przy stole i nie rozpraszać się kolejnym odcinkiem ulubionego serialu.

Zamień gazowane napoje na zieloną herbatę

Masz zieloną herbatę? Powinno się pić około czterech do pięciu filiżanek dziennie. Uczestnicy eksperymentu, którego wyniki zostały opublikowane w The Journal of Nutrition, spędzili 25 minut na siłowni. Ta grupa, która wypiła wcześniej podaną ilość zielonej herbaty, podczas treningu spaliła więcej tłuszczu z brzucha. Dzieje się tak dlatego, ponieważ napar ten zawiera katechiny, czyli przeciwutleniacz, który wspomaga utratę wagi. 

Rób cotygodniowe listy zakupów

Jeśli twoje wycieczki do sklepu spożywczego polegają na krążeniu po sklepie z wózkiem i bezmyślnym kupowaniu produktów - czas z tym kończyć. Zaplanowanie posiłków i dokładnej listy zakupów to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, lecz także sprytny sposób na unikanie kupowania zbędnych przekąsek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.