Ellie Goulding ujawniła sekrety smukłej sylwetki. Kiedyś walczyła z uzależnieniem od ćwiczeń, dziś szuka równowagi

Ellie Goulding potrafi przejść na dwudniowy post, a potem pozwolić sobie na ulubione fast foody. Piosenkarka podkreśla, jak ważna w utrzymaniu sylwetki jest równowaga. Uwieblia też ćwiczyć. Jak wyglądają jej treningi?

Ellie Goluding do dbania o formę podchodzi bardzo poważnie. Wokalistka dba o figurę, uczęszczając na treningi i pilnując diety, pozwala sobie jednak, od czasu do czasu, na trochę szaleństwa. Ćwiczenia pomogły też artystce w walce z napadami paniki. W pewnym momencie zdrowe podejście Goulding przerodziło się w obsesję. Co wyznała piosenkarka?

Zobacz wideo Ellie Goulding trenuje boks na siłowni

Ellie Goulding kocha ćwiczenia, ale zwraca uwagę na to, by nie popaść w przesadę

Dla Goulding pierwsze treningi miały na celu przede wszystkim wzmocnienie odporności psychicznej. Wokalistka szukała sposobu na radzenie sobie z atakami paniki i stresem, który rósł wprost proporcjonalnie do coraz większej sławy gwiazdy. Z tych powodów Ellie zapisała się na kickboxing oraz boks. 

Nie chodziło o żadną zmianę w moim wyglądzie zewnętrznym. Chodziło o to, aby zobaczyć i poczuć, że jestem coraz lepsza i silniejsza. Przeniosło się to na inne obszary mojego życia i teraz naprawdę czuję to ćwiczenie. Trening jest dobry również dla duszy -  wyznała artystka w rozmowie z Well&Good.

Oprócz wspomnianych treningów Ellie uwielbia biegać - jako nastolatka ukończyła kilka półmaratonów!

Uzależnienie od ćwiczeń do poważna sprawa

Nie ma nic złego w pilnowaniu smukłej sylwetki, choć niestety, czasem może skończyć się to niezdrową obsesją. Podobnie było z Goulding. W pewnym momencie Ellie czuła ciągłą potrzebę odwiedzania siłowni, na której spędzała długie godziny. Zamiast szlifowania swoich utworów wolała wykańczające treningi na sali zajęć. Uzależnienie od ćwiczeń było skutkiem wykańczającej trasy koncertowej. Ellie czuła, że musi codziennie chodzić na siłownię, gdyż od tego zależało powodzenie występów.

Treningi miały sprawić, że wszystko będę miała pod kontrolą, a wykańczająca trasa koncertowa mi nie zaszkodzi. Ćwiczenia były po to, abym czuła się zdrowa i super sprawna. Niestety katowanie się treningami przynosiło odwrotne skutki - miała powiedzieć Ellie w rozmowie z "The Sun". 

Na szczęście, Goulding w porę zauważyła niebezpieczną zależność i potrafiła się jej przeciwstawić. Dzisiaj trenuje kilka razy w tygodniu, ale zdecydowanie nie można nazwać tego obsesją. Wokalistka pilnuje zdrowej równowagi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.