Wymarzona figura bez wstawania z łóżka? Te ćwiczenia na płaski brzuch zrobisz na leżąco

Marzy ci się płaski brzuch, ale nie wyobrażasz siebie na siłowni podczas intensywnych ćwiczeń? Oto zestaw dla leniuchów.

Efektywny trening na leżąco? Tak, one istnieją! Płaski brzuch jest w zasięgu ręki. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń, które wykonasz, nie ruszając się z łóżka. Połącz weekendowe lenistwo z naprawdę niewielkim wysiłkiem i ciesz się z wymarzonej sylwetki.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Pięć ćwiczeń na płaski brzuch, które wykonasz, nie wstając z łóżka

Ćwiczenie pierwsze

Leżąc na plecach wyprostuj nogi. Następnie unieś je w górę razem z biodrami do momentu, aż przyjmiesz pozycję popularnej świecy. Pomału, kontrolując ruch, opuść nogi z powrotem na łóżko. Ruch musi być powolny, aby biodra nie spadły od razu na podłoże. Zrób 15 powtórzeń. 

Ćwiczenie drugie

Pozostań w leżeniu na plecach, ale tym razem zegnij nogi w kolanach. Następnie wypchnij biodra w górę w taki sposób, aby kręgosłup odklejał się od materaca kręg po kręgu. Przytrzymaj pozycję w górę przez kilka sekund i wróć do leżenia. Zrób 10 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Tym razem przyjmij pozycję klęku podpartego na przedramionach. Następnie unieś jedną nogę do wysokości pośladka, wróć na miejsce i powtórz to samo z drugą nogą. Zrób po 15 powtórzeń na każdą stronę.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się na lewym boku i podeprzyj głowę lewą ręką. Nogi wyprostuj i połóż nieco przed linią ciała. Unieś w górę prawą nogę, potem opuść w dół, ale nie pozwól by dotknęła materaca. Zrób 20 powtórzeń i powtórz to samo na drugą stronę.

Ćwiczenie piąte

Aby wykonać ostatnie ćwiczenie niestety musisz wstać. Wtedy stań tyłem do materaca, zegnij nogi tak, aby utworzyły kąt prosty, a ręce oprzyj o krawędź łóżka. Łokcie trzymaj blisko ciała. Pozycja polega na naprzemiennym zginaniu i prostowaniu łokci. Zrób 10-15 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.