Trzy proste ćwiczenia z taśmami oporowymi, które wzmocnią mięśnie pośladków

Do intensywnego treningu czasem wystarczy naprawdę niewiele, o czym przekonują dwie instagramowe fitinfluencerki. Zobacz, jak dziewczyny z "Joja" ćwiczą pośladki.

Dziewczyny prowadzące Instagram "Joja" pokazują, jak proste i przyjemne mogą być treningi. Ich propozycje polubiło już prawie 750 tysięcy stałych obserwatorów. Nic w tym dziwnego - na profilu znajdziemy mnóstwo przydatnych treści i filmów instruktażowych, obrazujących proste ćwiczenia pokazywane przez influencerki. Jeden z wpisów dotyczy szybkiego sposobu na wzmocnienie mięśni pośladków. Co polecają właścicielki "Joji"?

Zobacz wideo Halle Berry zabrała syna na trening

Trzy banalne ćwiczenia na wzmocnienie pośladków

Przed rozpoczęciem treningu dobrze się rozgrzej. Może to być kilka pajacyków lub minutowy bieg w miejscu z wysokim uniesieniem kolan oraz naprzemienne krążenie ramion. Ważne, aby przygotować ciało na dalsze zadania. 

Ćwiczenie pierwsze

Krótki trening zaczynamy od zrobienia dwudziestu wyskoków z przysiadu. Odbijając się od ziemi pilnuj, aby stopy oderwały się od powierzchni. Ręce wyprostuj, pilnuje też, aby plecy pozostawały w niezmienionej pozycji.

Ćwiczenie drugie 

Kolejną propozycją są skoki w pozycji półprzysiadu. Zegnij kolana, ręce trzymaj na wysokości klatki piersiowej, tułów pochyl lekko do przodu, jednocześnie wypychając biodra do tyłu. W tej pozycji zrób 20 skoków takich, jakich robimy podczas pajacyków. Zrób 20 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Ostatnie ćwiczenie zaczynasz z pozycji wykroku wybraną nogą w przód. Dłonie spleć ze sobą i trzymaj na wysokości brody. Skokiem zamień pozycję nóg. Zrób 20 powtórzeń bez przerwy. Zwróć uwagę aby kolano nogi, która zostaje w tyle dotknęła do podłogi. 

 

Trening możesz utrudnić zakładając, odpowiednio dobraną do swoich umiejętności, gumę oporową. W pierwszym ćwiczeniu i drugim guma powinna znajdować się tuż nad kolanami. Trzecią propozycję wykonujemy bez dodatkowego oporu. Serię ćwiczeń powtórz trzy razy. Wszystko zajmuje naprawdę mało czasu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.