Lubisz biegać? Rób przerwy i wykonuj te ćwiczenia. W ten sposób zrównoważysz pracę mięśni

Bieganie może stać się świetnym, relaksującym sposobem na trening. Warto jednak nieco urozmaicić rutynę o inne ćwiczenia, które przyniosą jeszcze więcej korzyści.

Jeśli w końcu udało ci się zaszczepić miłość do biegania, z pewnością każde kolejne wyjście na jogging jest długo wyczekiwanym momentem tygodnia. Jakie treningi robić w przerwie między kolejnymi sesjami? W ten sposób wzmocnisz kondycję i pobudzisz również te mięśnie, które podczas biegania nie wykonują zbyt dużej pracy. 

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Trzy rodzaje treningu, które warto wykonywać w przerwie od biegania

Barre

Ta tajemniczo brzmiąca nazwa to zestaw ćwiczeń, które nawiązują do baletu. Do ich wykonania zwykle przydaje się drążek, ale wiele pozycji możemy wykonać również bez niego. Barre włącza również elementy pilatesu. Trening skupia się na poprawie elastyczności mięśni, dlatego to doskonała przerwa od biegowego cardio. Więcej o tych ćwiczeniach przeczytacie tutaj..

Joga

Obniża poziom stresu, wycisza, rozciąga i wzmacnia mięśnie - tak w skrócie można zaprezentować jogę. Ćwiczenia z jej zakresu doskonale sprawdzają się w roli regeneracji. Dodatkowo regularne ćwiczenie pozycji zwiększa mobilność i zakres ruchu w biodrach, co jest bardzo ważne dla wszystkich biegaczy. Szukacie przykładowego treningu? Znajdziecie go pod tym linkiem.

Wioślarstwo

Choć w obecnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa raczej jest to mało osiągalne zajęcie, warto o nim pomyśleć na przyszłość. Wioślarstwo niesamowicie wzmacnia ramiona i plecy, podnosi wytrzymałość, a także uczy kontroli oddechu oraz koncentracji. Taki trening świetnie równoważy bieganie, podczas którego skupiamy się głównie na mięśniach nóg, zapominając o górnych partiach ciała. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.