Pięciominutowy trening, który pomoże walczyć ze stresem. Wykonuj regularnie i poczuj ulgę

Koronawirus, zmiana stylu pracy, domowe biuro, brak możliwości wyjazdów na urlop... Lista rzeczy, z którymi przychodzi się nam mierzyć w tym roku jest naprawdę długa. W obniżeniu poziomu stresu wywoływanego przez codzienne sytuacje może pomóc dobrze przygotowany trening.

Ostatnie miesiące nie należą do łatwych. Po chwilowym oddechu w wakacje, chłodne miesiące znów podwyższyły statystyki zachorowań na koronawirusa, jednocześnie wprowadzając liczne restrykcje. Niepewność i ciągłe zmiany bardzo obciążają naszą odporność psychiczną. Dopadł cię stres? Oprócz technik relaksacyjnych i wsparcia bliskich dobrze jest znaleźć czas na aktywność fizyczną. Wystarczy już pięć minut dziennie.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących

Pięciominutowy trening na odstresowanie

Oczywiście zapanowanie nad stresem to długa droga, zależna od wielu czynników. Niemniej jednak ruch, podczas którego wydzielamy endorfiny może nam choć trochę pomóc, gdy odczuwamy stresu zbyt dużo. Te proste ćwiczenia nie wymagają specjalnego sprzętu - potrzebujesz jedynie kawałka przestrzeni i pięciu minut czasu wolnego.

Ćwiczenie pierwsze

Usiądź na macie, podłodze lub dywanie. Następnie unieś tułów w górę, opierając ciężar ciała na stopach i rękach wyprostowanych w łokciach. Jednocześnie unieś prawą stopę i lewą rękę, sięgając dłonią do palców prawej stopy. Wróć do podporu, a następnie powtórz to samo z lewą stopą i prawą ręką. Wykonuj na zamianę przez minutę.

Ćwiczenie drugie

Stań w szerokim rozkroku. Splecione dłonie oprzyj o tył głowy. Wtedy unieś w stronę lewego łokcia lewe kolano, opuść nogę na ziemię, wykonaj przysiad, cały czas pozostając w szerokim rozkroku, a następnie powtórz to samo na prawą stronę. Powtarzaj przez 60 sekund.

Ćwiczenie trzecie

Pozostań w szerokim rozkroku i wyskocz w górę, tak by oderwać stopy od ziemi. Lądując zejdź do pozycji przysiadu, złącz ze sobą dłonie na wysokości klatki piersiowej i przeskakuj szybko z nogi na nogę na lekko ugiętych kolanach. Zrób kolejny wyskok - na powtarzanie sekwencji masz minutę.

Ćwiczenie czwarte

Przejdź do pozycji planku na jednej stronie. Wykonaj kilka wznosów bioder, a następnie powtórz, tym razem opierając się na prawym ramieniu. Jeśli ta pozycja jest jeszcze dla ciebie zbyt trudna, wykonaj klasyczne wznosy bioder z pozycji leżącej.

Ćwiczenie piąte

Przejdź do klasycznego planku, opierając się na prostych rękach. Następnie jednocześnie zegnij ręce w łokciach i przyciągnij do prawej ręki prawe kolano. Wróć do początkowej pozycji i powtórz to samo z lewym kolanem. Masz 60 sekund na dowolną liczbę powtórzeń. Jeśli twoja kondycja nie pozwala ci na to ćwiczenie, przyjmij stabilną pozycję klasycznej deski i wytrzymaj do minuty.

Więcej o: