Jak walczyć z jesienną chandrą? Anna Lewandowska podaje trzy sposoby polecane przez trenera motywacyjnego sportowców

Krótkie dni i ograniczony dostęp do słońca sprawia, że wiele osób cierpi z powodu znacznego spadku energii. Jak sobie z tym radzić? Anna Lewandowska postanowiła zapytać o to eksperta.

Anna Lewandowska w cyklu "Droga do zdrowia", który regularnie pojawia się na blogu, przekazuje przydatne wskazówki, dotyczące odżywiania, ćwiczeń a także radzenia sobie ze stresem. W najnowszym artykule postanowiła bliżej przyjrzeć się jesiennej chandrze. Jak z nią walczyć? Lewandowska o wskazówki poprosiła eksperta, trenera motywacyjnego wielu polskich sportowców, Jakuba Bączka.

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"

Trzy sprawdzone sposoby na jesienną chandrę

Obniżony nastrój w okresie jesienno-zimowym jest bardzo często występującą przypadłością. Krótki dzień, chłodne powietrze, częsta plucha - te czynniki składają się na spadek naszej energii i motywacji do działania. Nie oznacza to jednak, że takiemu nastrojowi musimy się poddać. Jak z tym walczyć? Jakub Bączek podaje trzy sposoby, które sprawdzają się w walce z jesienną chandrą.

Korkowa tablica

Jakub radzi przygotować w domu planszę, ozdobioną wg własnego pomysłu, gdzie zaczniemy zapisywać swoje cele. Możesz powycinać kolorowe grafiki z gazet, namalować coś samemu lub zrobić kolaż. Taka mapa myśli pomaga unaocznić nasze marzenia; wiele ludzi sukcesu stosuje tę metodę.

Regularne "plotki"

Nie chodzi tu oczywiście o rozprowadzaniu nieprawdziwych informacji za plecami bliskich nam osób, ale o spotkania towarzyskie. Choć w dobie pandemii może być z tym trudniej, zawsze możemy zorganizować wideokonferencję czy umówić się na wspólne "Netflix Party". Kontakt ze znajomymi jest idealnym zastrzykiem pozytywnej energii i pokazuje, że jesienna chandra nie dopada wyłącznie nas.

Rozwój osobisty

Długie jesienne wieczory możemy poświęcić na swoje pasje. Wróćmy do ulubionych książek, filmów, malowania czy grania na instrumencie. A może nauczymy się przyrządzać nowe danie? Bączek powołuje się na piramidę potrzeb Abrahama Maslowa - na samym jej szczycie jest właśnie samorealizacja. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA