Trening HIIT bez burpees? Oto równie skuteczne i męczące ćwiczenia bez podskoków

Jeśli zastanawiasz się nad treningiem HIIT, a jedynym powodem zniechęcającym cię do jego wykonania są burpees, uspokajamy. Zestaw ćwiczeń z pominięciem tej pozycji jest tak samo efektywny.

Choć mamy wiele gotowych propozycji, jak przeprowadzić trening w domu, czasem natrafiamy na pewne trudności. Burpees są jednym ze stałych elementów treningów o wysokiej intensywności, jednak nie wszyscy lubią je wykonywać. Obawiasz się, że bez burpees trening HIIT nie ma sensu? Na pewno nie ma sensu się przejmować - ten zestaw ćwiczeń przynosi dokładnie takie same efekty.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Trening HIIT bez burpees - propozycje ćwiczeń

Ćwiczenia o wysokiej intensywności mają coraz więcej zwolenników. Tak ułożone treningi pozwalają na spalanie tkanki tłuszczowej bez potrzeby chodzenia na siłownię i korzystania z jakiegokolwiek sprzętu. Burpees to najbardziej charakterystyczne ćwiczenie, kojarzące się z zajęciami HIIT. Jednak dla osób początkujących lub tych, które mają problemy z kolanami czy kręgosłupem nie jest zalecane. Z tych powodów warto wiedzieć, jak przeprowadzić takie zajęcia z pominięciem burpees. Oto niektóre z pozycji polecanych przez Chloe Ting, jedną z najpopularniejszych trenerek fitness na Instagramie i YouTube.

Ćwiczenie pierwsze 

Stań w szerokim rozkroku, podnieś obie ręce do góry. Następnie dotknij lewą ręką prawą stopę, zginając jednocześnie prawą nogę w kolanie. Wyprostuj się szybko i powtórz ruch na drugą stronę. Wykonuj bez przerwy przez 30-40 sekund.

Ćwiczenie drugie

Następną propozycją jest tzw. łyżwiarz. Na lekko zgiętych kolanach szybkim ruchem przechodź z boku na bok, zakładając jedną nogę za drugą. Noga aktualnie znajdująca się z tyłu powinna być wyprostowana w kolanie. Pamiętaj o prostowaniu pleców i spinaniu mięśni pośladków. Wykonuj przez 30-40 sekund bez przerwy.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto w niewielkim rozkroku, następnie zrób wykrok nogą w tył, uginając obie nogi. Kolano nogi, która została z przodu, powinno tworzyć z udem kąt prosty. Po powrocie do pozycji wyjściowej powtórz tym razem wykrok, robiąc drugą nogą. Powtarzaj 30-40 sekund bez przerwy.

Ćwiczenie czwarte

Rozstaw nogi na szerokość bioder i zejdź do przysiadu. W tej pozycji zrób kilka bokserskich ciosów, następnie wróć do pozycji stojącej. Powtarzaj przez standardowe 30-40 sekund, nie robiąc między powtórzeniami przerwy.

Ćwiczenie piąte

Połóż się brzuchem na macie, wyprostuj ręce przed siebie, oprzyj czoło o podłoże. Z tej pozycji jednym ruchem unieś ręce, szyję, głowę i nogi z podłogi. Trzymając uniesione kończyny, zegnij ręce w łokciach tak, aby dłonie znalazły się na wysokości brody. Wyprostuj ręce i wróć do leżenia. Przed tobą kolejnych 40 sekund ćwiczenia bez odpoczynku.

Chloe proponuje wiele ciekawych propozycji ćwiczeń, jeśli szukasz treningu HIIT bez burpees, polecamy jej film instruktażowy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.