Pięć ćwiczeń z jogi, które wzmocnią pośladki. Trening przygotowała znajoma instruktorka Kate Hudson

Kate Hudson uwielbia jogę - z odpowiednim trenerem bez przeszkód może ją ćwiczyć również w domu. Znajoma instruktorka aktorki wrzuciła na Instagram zestaw ćwiczeń, które świetnie działają na pośladki.

Joga jest dla Kate Hudson jedną z ulubionych form treningów. Choć ten rodzaj aktywności fizycznej kojarzy się głównie z rozciąganiem i wzmacnianiem sylwetki, odpowiednio przygotowane ćwiczenia mogą pomóc w budowaniu mięśni. Poniższa propozycja Sian Gordon Fujikawy skupia się na pośladkach.

Zobacz wideo Poranna joga Kate Hudson z niespełna dwuletnią córką

Joga na piękne pośladki - pięć prostych ćwiczeń

Joginka przygotowała trening, który może wykonać osoba na każdym stopniu zaawansowania. Podczas zajęć wykorzystujemy ciężar własnego ciała - nie potrzebujemy żadnych ciężarków ani hantli. Dobrze jest jednak zaopatrzyć się w matę - zdecydowanie ułatwia wykonywanie poszczególnych pozycji.

 

Ćwiczenie pierwsze

Przyjmij pozycję psa z głową w dół, a następnie unieś lewą nogę, jak najwyżej potrafisz. Poczuj rozciągające się mięśnie i napinany pośladek. Opuść nogę na matę i zrób 20 powtórzeń. Potem powtórz, podnosząc prawą nogę.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od ustawienia się w pozycji deski na prostych rękach. Następnie stań na palcach u stóp. Pilnując prostych pleców, odrywaj w górę naprzemiennie raz lewą, raz prawą nogę. Pamiętaj, aby nogi były proste, a palce stóp skierowane w stronę podłogi. Zrób 10 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Pozostając w dole na macie, przyjmij pozycję klęku podpartego. Wtedy unieś w górę prawą nogę, cały czas pozostawiając zgięte kolano. Napnij mięśnie brzucha i plecy. Zrób po 50 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie czwarte

Uklęknij na macie, ręce spleć na wysokości klatki piersiowej. Zachowując równowagę lewą nogę postaw przed sobą, prawą wypchnij za siebie i podnieś ciało w górę, opierając ciężar ciała na stopie postawione z tyłu. Przytrzymaj pozycję w górze przez 15 głębokich oddechów, a następnie wróć do pozycji klęczącej i powtórz ćwiczenie, tym razem stawiając z przodu prawą nogę.

Ćwiczenie piąte

Do ostatniego ćwiczenia wstań i rozstaw stopy nie szerzej, niż na szerokość bioder. Załóż ręce na biodra i odnieś jedną nogę w kierunku pośladka, druga noga cały czas pozostaje wyprostowana. Zrób 20 powtórzeń i zmień nogi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.