Stretching po treningu dla kobiet. Instruktorka podała najlepsze ćwiczenia. Sprawdź je!

Bez względu na to, jakie wykonujesz treningi, rozciąganie po wykonanych ćwiczeniach powinno być ich obowiązkową częścią. O najlepszym stretchingu dla kobiet opowiedziała instruktorka fitness.

Stretching po wysiłku gwarantuje właściwe odprężenie napiętych mięśni. Dzięki ćwiczeniom rozciągającym, jest większe prawdopodobieństwo, że unikniemy kontuzji czy zakwasów. Regularny stretching poprawia naszą elastyczność, co wpływa korzystnie na wydajność. O najlepszych pozycjach rozciągających opowiedziała Tamara Pridgett, trenerka współpracująca z magazynem "Popshugar".

Zobacz wideo Trenerka gwiazd, Gosia Gałkowska, pokazuje ćwiczenia rozciągające z elementami jogi

Potreningowy stretching - najlepsze ćwiczenia wg trenerki

Podana ćwiczeniowa rozpiska zajmie nam około pół godziny. Nasz stretching nie musi jednak trwać tak długo - wystarczy nawet 10 minut, aby poczuć różnicę. Z podanych pozycji możemy stworzyć kilka treningowych planów.

Pozycja pierwsza

Zacznij od przyjęcia klęku podpartego. Następnie zrób plecami koci grzbiet, pochylając głowę i układając ją między ramionami. Przytrzymaj kilka sekund, a następnie wygnij kręgosłup w przeciwną stronę, przyciągając brzuch w stronę podłogi, i unosząc głowę w górę. Zrób kilka powtórzeń. 

Pozycja druga

Zacznij od pozycji deski, następnie przesuń lewą nogę do przodu, umieszczając ją przy lewej ręce. Sięgnij lewą ręką w kierunku sufitu, obracając tułów w lewo. Połóż lewą rękę na podłodze i cofnij lewą nogę, aby powrócić do pozycji deski. To kończy jedno powtórzenie. Zrób te same kroki na prawą stronę. W sumie na każdą stronę zrób po 8-10 powtórzeń.

Pozycja trzecia

Wróć do klęku podpartego. Następnie podnieś lewą nogę w bok i postaraj się zatoczyć kolanem koło. Zrób 10 powtórzeń, a następnie powtórz to samo na prawą nogę.

Pozycja czwarta

Połóż się na wznak na macie. Przenieś prawą nogę za lewą, zegnij ją w kolanie. Ułóż ręce prostopadle do linii ciała. Następnie połóż prawą rękę na lewej, obracając jednocześnie tułów na lewą stronę. Zrób dziesięć powtórzeń, wróć do leżącej na wprost pozycji, aby tym razem przełożyć lewą nogę za prawą i powtórzyć ćwiczenie na drugą stronę.

Pozycja piąta

Usiądź na macie, ręce wyprostuj i oprzyj za sobą o matę. Zegnij nogi w kolanach, stopy rozstaw w lekkim rozkroku. Następnie opuść lewe kolano na ziemię w stronę prawej nogi. Wróć do pozycji początkowej i powtórz to z prawą nogą. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą nogę.

Pozycja szósta

Ponownie przyjmij pozycję klęku podpartego. Potem przenieś ciężar ciała do tyłu, prostując ręce i siadając na udach. Poczuj, jak rozciągają się plecy i ramiona. Następnie, powoli wróć do klęku podpartego. Zrób 10 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.