Jak chodzić i chudnąć? Kilka wskazówek jak zamienić spacer w trening i pokonać 10 000 kroków

Dziesięć tysięcy kroków - według danych właśnie tyle dziennie powinien przejść dorosły człowiek, aby czuć się zdrowo. W jaki sposób osiągnąć ten cel, jeśli wydaje się naprawdę trudny?

Chodzenie jest często bardzo niedocenianym treningiem cardio, a pozwala na spalenie naprawdę pokaźnej liczby kalorii. Jednak aby czerpać korzyści z chodzenia nie wystarczy zwykły spacer. Jak zatem podejść do marszu? Oto garść wskazówek od specjalistów.

Zobacz wideo Jak zacząć biegać? 9 wskazówek

Spacer po zdrowie - tak spalisz zbędne kalorie

Jeśli masz możliwość wyjścia z domu do lasu czy parku - poświęć na to chociaż godzinę dziennie. Oderwanie się od obowiązków i komputerów czy telewizora przyniesie wiele korzyści. Jak zacząć czerpać dodatkowe korzyści ze spacerów i zacząć spalać więcej kalorii? Oto cztery wskazówki z magazynu "Woman's Day", jak pokonać 10 000 kroków dziennie!

Szybki spacer

Rozgrzej się, a następnie zwiększ tempo na około 20 minut. Wróć po tym czasie do spokojnego, normalnego tempa, aby się ochłodzić. 

Odwróć uwagę

Niezależnie od tego, czy wolisz muzykę, podcasty czy audiobooki, słuchanie pomoże Ci chodzić dłużej, a 10 000 kroków minie niezauważenie. Rozpraszanie uwagi pomaga zapomnieć o stresie, pod jakim znajduje się Twoje ciało w czasie treningu, a badania pokazują, że muzyka może poprawić wydajność ćwiczeń. 

Przyglądaj się otoczeniu

Uważne chodzenie jest dobre dla twojego umysłu. Wypróbuj tę 10-minutową medytację chodzenia! Rozpocznij spacer w naturalnym miejscu, trzymając ramiona w wygodnej pozycji. Zwróć uwagę na unoszenie i opadanie stopy przy każdym kroku. Przyjrzyj się, jak poruszają się twoje nogi i jak ciało przesuwa się z boku na bok. Po kilku minutach zwróć uwagę na dźwięki wokół siebie. Czy słyszysz śpiew ptaków? Wchłoń każdy dźwięk, zarówno przyjemny, jak i nieprzyjemny. Teraz przenieś swoją uwagę na węch. Być może poczujesz zapach spalin samochodowych lub delikatny zapach świeżo skoszonej trawy.  Następnie czas na zmysł wzroku. Przyjrzyj się kolorom, przedmiotom i scenerii dookoła. W ciągu ostatnich kilku minut przenieś swoją świadomość z powrotem z otoczenia do doznania ciała.

Wyposaż się w ciężarki

Ćwiczenia fizyczne składają się zasadniczo z dwóch elementów: cardio, aby spalić tłuszcz i wesprzeć serce i płuca, trening siłowy, aby wzmocnić mięśnie. Aby szybciej spalić tłuszcz podczas spacerów wyposaż się w niewielkie ciężarki. Trzymaj je w obu dłoniach, wykonując rękoma naturalne ruchy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA