Trening bokserski w domu. Specjalista poleca wybrane akcesoria do ćwiczeń

Boks najlepiej ćwiczy się pod okiem wykwalifikowanego trenera. Jednak w obecnej sytuacji część z nas nie ma takiej możliwości. Nie oznacza to jednak, że nie możemy potrenować samodzielnie w domu. Oto lista akcesoriów, które według profesjonalisty, pomogą nam w efektywnym ćwiczeniu.

Michelle Sim jest profesjonalną trenerką boksu. Od kilku miesięcy zaangażowała się również w tworzenie kanału na platformie YouTube, gdzie wrzuca opracowane przez siebie treningi. Michelle w rozmowie z magazynem "Well and Good" opowiedziała, w co powinni wyposażyć się miłośnicy boksu; zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani.

Zobacz wideo Gosia Gałkowska pokazuje swój trening boksu

Chcesz trenować boks w domu? Oto lista przydatnych akcesoriów

Michelle zapewnia, że poniższy ekwipunek sprawi, że poczujesz się prawie jak na prawdziwej sali ćwiczeń. Jeśli znasz już podstawy - super! Wystarczy tylko użyć akcesoriów podczas treningu. Jeśli jesteś na początku przygody z boksem, w sieci znajdziesz mnóstwo propozycji darmowych filmów instruktażowych, na których profesjonaliści dokładnie pokazują, jak przyjąć właściwą pozycję. W co dobrze jest się zaopatrzyć, aby domowe zajęcia były równie efektywne?

Taśmy/opaski ochronne na nadgarstki

Dzięki dokładnemu zabezpieczeniu nadgarstków nie narażasz ich na uszkodzenia i kontuzje, które są możliwe podczas uderzeń. W sklepach sportowych znajdziemy wiele wariantów opasek. Bardzo dobrym wyjściem jest kupienie tych wykonanych z materiału pochłaniającego pot z dłoni.

Rękawiczki bez palców

Jeśli jeszcze nie jesteś w stanie prawidłowo owinąć taśm ochronnych, tego typu rękawiczki będą najlepszym rozwiązaniem. Rękawiczki chronią nasze dłonie, sprawiają, że nie ślizgają się po worku, a także zapewniają lepszą amortyzację.

Rękawice bokserskie

Ta pozycja nie powinna być zaskoczeniem - każdy, kto złapał boksowego bakcyla marzy o momencie włożeniu rękawic. Choć na początku są one zbędne (najpierw uczymy się prawidłowej postawy i wymierzania ciosów), później będą nieodłączną częścią każdego treningu. Dlatego naprawdę warto w nie zainwestować.

Skakanka

Boks to nie tylko ciosy. Przed rozpoczęciem właściwej części zajęć czeka nas porządna rozgrzewka. W tym sporcie ważna jest zarówno siła rąk, jak i nóg. A skakanka to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni kończyn dolnych. 

Lekkie ciężarki do rąk

Profesjonalne rękawice do boksu nie są lekkie. Dlatego ważne jest, aby przyzwyczajać ręce do ciężaru. Z pomocą przychodzą ciężarki - nawet te o niewielkiej wadze sprawią, że po zakończonym treningu poczujesz znaczną różnicę. Budowanie siły w rękach jest częścią każdych bokserskich zajęć.

Worek treningowy

Podstawy już za nami, czas na wyczekiwany worek treningowy. Choć jest to nieco droższa inwestycja od pozostałych akcesoriów, dla każdego bardziej wtajemniczonego ćwiczącego jest niezbędna. Worek uczy prawidłowego wymierzania ciosów, poprawia koordynację ręka-oko, a także zwiększa naszą dokładność.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.