Jeśli nie opuściła cię motywacja i chcesz kontynuować w domu swój ćwiczeniowy harmonogram - gratulacje! W jaki sposób trenować, żeby nie spadła intensywność? Nie musisz od razu zaopatrzać się w drogie sprzęty i całe mnóstwo akcesoriów. Te porady mogą uratować nasze ćwiczenia.
Zwiększenie intensywności indywidualnych ćwiczeń naprawdę nie jest trudną sprawą. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które są proste do wprowadzenia w życie.
Na siłowni zwykle wykonujesz osiem przysiadów z obciążeniem? W domu wykonaj dwadzieścia - choć ćwiczenie bez sprzętu nie da identycznego efektu, ale mimo wszystko wzmocni naszą kondycję i pomoże w utrzymaniu formy.
Im bardziej zaangażujesz mięśnie do pracy, tym lepszych efektów możesz się spodziewać. Każde poprawnie wykonane ćwiczenie gwarantuje, że wymarzone rezultaty pojawią się szybciej. Dlatego korzystaj z darmowych treningów online oferowanych przez wiele specjalistów i patrz uważnie, jak krok po kroku wykonać każdy ruch. Ćwiczenie czyni mistrza!
Wydłużaj czas, w których są napięte mięśnie - to może w budowaniu ich siły, a także prawidłowym rozciągnięciu. Wypróbuj zwolnienie ruchu podczas wykonywania pompki - po kilku regularnych treningach zobaczysz zauważalną różnicę w swojej wytrzymałości!
Nie zapominajmy, że dobry trening to nie tylko ćwiczenia siłowe, lecz także np. elementy kardio. Seria podskoków, wymachy kończyn, trucht w miejscu - wszystkie pozycje, które nie skupiają się wyłącznie na sile pomagają spalać kalorie, ćwiczą wytrzymałość a także pomagają w uniknięciu monotonności.
Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania wyskoków z obciążeniem, ale nie masz w domu hantli, możesz zwiększyć intensywność trenując na różnych poziomach. W tym celu wykorzystaj krzesło, kanapę, stos książek - wszystko, o co możesz bezpiecznie i stabilnie oprzeć nogę, aby wykonać ćwiczenia wykorzystujące takie ruchy, jak pulsowanie, opuszczanie, pochylanie czy robienie wypadów.
Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.