Trenujesz w domu i chcesz zwiększyć intensywność ćwiczeń? Zastosuj te triki

Wiele z nas zastanawia się nad tym, w jaki sposób trenować w domu, kiedy z powodu pandemii znów zostały zamknięte siłownie. Samodzielne ćwiczenia również mogą być intensywne. Wystarczy wprowadzić kilka zmian.

Jeśli nie opuściła cię motywacja i chcesz kontynuować w domu swój ćwiczeniowy harmonogram - gratulacje! W jaki sposób trenować, żeby nie spadła intensywność? Nie musisz od razu zaopatrzać się w drogie sprzęty i całe mnóstwo akcesoriów. Te porady mogą uratować nasze ćwiczenia. 

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

W ten sposób trening w domu będzie równie intensywny, co na siłowni

Zwiększenie intensywności indywidualnych ćwiczeń naprawdę nie jest trudną sprawą. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które są proste do wprowadzenia w życie.

Zwiększ liczbę powtórzeń

Na siłowni zwykle wykonujesz osiem przysiadów z obciążeniem? W domu wykonaj dwadzieścia - choć ćwiczenie bez sprzętu nie da identycznego efektu, ale mimo wszystko wzmocni naszą kondycję i pomoże w utrzymaniu formy.

Pracuj nad techniką

Im bardziej zaangażujesz mięśnie do pracy, tym lepszych efektów możesz się spodziewać. Każde poprawnie wykonane ćwiczenie gwarantuje, że wymarzone rezultaty pojawią się szybciej. Dlatego korzystaj z darmowych treningów online oferowanych przez wiele specjalistów i patrz uważnie, jak krok po kroku wykonać każdy ruch. Ćwiczenie czyni mistrza!

Zwolnij

Wydłużaj czas, w których są napięte mięśnie - to może w budowaniu ich siły, a także prawidłowym rozciągnięciu. Wypróbuj zwolnienie ruchu podczas wykonywania pompki - po kilku regularnych treningach zobaczysz zauważalną różnicę w swojej wytrzymałości!

Pamiętaj o dynamice

Nie zapominajmy, że dobry trening to nie tylko ćwiczenia siłowe, lecz także np. elementy kardio. Seria podskoków, wymachy kończyn, trucht w miejscu - wszystkie pozycje, które nie skupiają się wyłącznie na sile pomagają spalać kalorie, ćwiczą wytrzymałość a także pomagają w uniknięciu monotonności.

Ćwicz na różnych poziomach

Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania wyskoków z obciążeniem, ale nie masz w domu hantli, możesz zwiększyć intensywność trenując na różnych poziomach. W tym celu wykorzystaj krzesło, kanapę, stos książek - wszystko, o co możesz bezpiecznie i stabilnie oprzeć nogę, aby wykonać ćwiczenia wykorzystujące takie ruchy, jak pulsowanie, opuszczanie, pochylanie czy robienie wypadów.

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.