Próbujesz stracić na wadze? Wystrzegaj się tych produktów. Co można zjeść w zamian? Oto lista

Diety odchudzające wymagają poświęceń. Czasem jednak nie jesteśmy do końca pewni, których produktów należy unikać, a które możemy jeść bez obaw. Ogromnym problemem stają się przekąski - co będzie zdrowym wyborem?

Każdy, kto próbował diet odchudzających na pewno pamięta początkowy etap, gdy zastanawiamy się, co nam wolno jeść, a czego lepiej unikać. Nie zawsze jest to rzecz oczywista - wiele produktów, które mogą zniszczyć nasz metabolizm i tak ląduje na naszych talerzach. Co zrobić w momentach, gdy dopada nas nagły głód? Oto lista zdrowych przekąsek.

Pięć produktów na mały głód, które nie zrujnują diety

Jogurt

Jogurty są wszechstronną propozycją jedzeniową. Przygotujemy je zarówno na słodko, jak i słono. Mają mało kalorii, posiadają wiele witamin oraz cennych żywych bakterii, wpływających na naszą odporność oraz metabolizm. To także porcja wartościowego białka. Kupując jogurty na diecie zwróćmy jednak uwagę na zawartość cukru.

Pistacje

Różne gatunki orzechów pojawiają się w produktach polecanych na diecie odchudzającej. Jak ty wygląda z pistacjami? Dostarczają nam białka oraz błonnika, odpowiadającego za przemianę materii. Według badań, spożywanie dziennie odpowiedniej porcji orzechów obniża ryzyko otyłości.

Rośliny strączkowe

To prawdziwy hit wśród odżywiania, jeśli zależy nam na utracie wagi. Strączki zapewniają uczucie sytości, podkręcają metabolizm, a także zawierają cały pakiet witamin i minerałów. 

Koktajle

Smothies przygotowywane na bazie warzyw i roślin to nasz główny sprzymierzeniec. Warto pogłębić wiedzę na temat tego, jakie właściwości zawierają poszczególne składniki, które często dodajemy do naszych koktajli. Dodatkowo, taka forma przekąski dostarczy nam również potrzebnej wody.

Jabłko z masłem orzechowym

Zawarty w skórce jabłka kwas ursolowy jest powiązany ze wzrostem termogenezy (spalaniem kalorii), poprawą sprawności fizycznej oraz zwiększeniem masy mięśniowej. Naturalne masło orzechowe zawiera z kolei zdrowe tłuszcze, które na dłużej zapewniają nam uczucie sytości. Pamiętaj jednak, aby nie zjadać go zbyt dużo - na przekąskę do jabłek wystarczy łyżka!

Produkty-pułapki. Chcesz schudnąć? Wyłącz je z menu

Produkty niskotłuszczowe

Kuszące nazwy produktów o obniżonej ilości tłuszczu nie przyniosą tak naprawdę nic dobrego. W rzeczywistości, możemy dostarczyć tego składnika więcej - w dodatku nie będzie to wartościowy rodzaj tłuszczu. Wiele produktów niskotłuszczowych, aby zachować dobry smak, zawierają dużo więcej konserwantów oraz cukru, a co z tym idzie, są dużo bardziej kaloryczne.

Owoce tropikalne

To z pewnością pyszna przekąska, ale na diecie zdecydowanie nie jest wskazana. Większość owoców tropikalnych zawiera  bowiem bardzo duże ilości cukru, co może rozwalić nasze dietetyczne menu.

Soki owocowe

Choć owoce same w sobie są zdrowe, to soki kupowane w sklepach już nie za bardzo. Zwłaszcza, jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Nawet dodatkowo niedosładzany sok owocowy zawiera bardzo dużo cukru. Zdecydowanie zdrowiej będzie wybrać świeży owoc.

Zobacz wideo Karolina Gilon przechodzi na dietę
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.