Matthew McConaughey podczas nagrywania "Witaj w klubie" ważył tylko 61 kilogramów! Dieta aktora była dość nietypowa

Nie jest tajemnicą, że aby wcielić się w głównego bohatera "Witaj w klubie" Matthew McConaughey zdecydował się zrzucić kilka kilogramów. Jego dieta opierała się na dość nietypowych założeniach.

Diety przygotowawcze do ról często potrafią zaskakiwać swoimi jadłospisami. Aktorzy decydujący się schudnąć lub przytyć przed nagraniami, mają przed sobą nie lada zadanie - restrykcyjne zalecenia często są realizowane pod ścisłą kontrolą lekarzy. Matthew McConaughey postanowił wypowiedzieć się na temat swoich przygotowań do jednej z najbardziej rozpoznawalnych ról w jego karierze.

 

Główna rola "Witaj w klubie" wymagała poświęceń

Matthiew w rozmowie z "Cinemablend" przyznał, że dieta zalecona przez specjalistów była dość nietypowa. Dzięki takiemu jadłospisowi aktor schudł naprawdę dużo - wystarczy spojrzeć na fotosy z filmu "Witaj w klubie". Aktor miał chudnąć nieco ponad kilogram tygodniowo.

Dałem sobie pięć miesięcy. Byłem na diecie, na której jadłem budyń z tapioki oraz trzy białka jajek na śniadanie. Pięć godzin później na moim talerzu lądowały ryby i trochę warzyw. Wszystko popijałem winem, którego mogłem wypić tyle, ile potrafiłem. W ten sposób waga wskazywała co tydzień kilogram mniej i to bez ćwiczeń - zdradził McConaughey.

Niesamowite poświęcenie aktora, aby jak najlepiej oddać charakter Rona Woodroofa opłaciła się. To właśnie za tę rolę  Matthew McConaughey w 2014 roku zdobył Oscara w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Matthew McConaughey szczerze o stosowanej diecie

Wiele dziennikarzy swego czasu zauważała, że kroki podjęte przez aktora były wyjątkowo odważne. Jeden z nich przeprowadzając z Matthew wywiad stwierdził, że przebył on prawdziwe tortury.

Ważyłem nieco ponad 61 kilogramów, ale to nie były tortury! Byłem wojownikiem. Dokonałem takiego wyboru i to była moja odpowiedzialność. Chciałem schudnąć, aby naprawdę wyglądać tak, jak mój bohater - skomentował aktor.

Choć nie było łatwo, McConaughey sprostał zadaniu. Po zakończeniu zdjęć wrócił do swojej dawnej wagi, zdrowego odżywiania i treningów, aby nadrobić masę i utracone kilogramy.

Zobacz wideo Jessica Mercedes przechodzi na dietę Adele
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.