Uda mogą być problematyczną częścią ciała, zwłaszcza u kobiet. W tym miejscu tkanka tłuszczowa gromadzi się u nas znacznie częściej. Potrafisz zadbać o sylwetkę, ale wciąż nie możesz sobie poradzić z udami? Mamy na to sprawdzone sposoby.
Podstawą jest właściwy bilans i odpowiednie nawodnienie. Pamiętaj, aby dziennie wypijać około trzech litrów wody. Drugim bardzo istotnym czynnikiem są słodycze, które na czas redukcji koniecznie trzeba usunąć z codziennego jadłospisu, tak samo, jak słone przekąski oraz gazowane i kolorowe napoje. Wybieramy za to świeże owoce i warzywa, a także produkty bogate w błonnik i białko, które sprzyjają redukcji, jednocześnie zapewniając organizmowi odpowiednią siłę do prawidłowego funkcjonowania oraz ćwiczeń. Tu sprawdzą się rośliny strączkowe, chude białe mięso, ryby i jaja oraz orzechy. Trzecim krokiem jest zamiana czarnej herbaty i kawy na ziołowe napary i herbatę zieloną. Nadmiar gromadzonego tłuszczu w udach często jest czynnikiem zatrzymywania się w ciele zbyt dużej ilości wody, dlatego też pamiętaj o stałych porach posiłków, które zapewniają lepszą przemianę materii.
Jeśli już poradziliśmy sobie z ustawieniem menu, warto wprowadzić do codziennej rutyny proste ćwiczenia, które nie tylko przyspieszą proces odchudzania, lecz także wzmocnią nasze mięśnie. Jak ćwiczyć uda, aby były szczupłe? Przede wszystkim, postaw na trening cardio, który spala tłuszcz, jednocześnie nie rozbudowując sylwetki. Nasz trening powinien odbywać się dwa-trzy razy w tygodniu. Formy aktywności, które wspomogą odchudzanie to m.in. pływanie, spacery, bieganie, a także skoki na skakance. Możemy też wykonać kilka prostych ćwiczeń w domu.
Zacznij od ustawienia stóp na szerokości ramion. Następnie zegnij kolana, jednocześnie wysuwając biodra jak najdalej do tyłu. Pilnuj, aby kolana nie wyszły za linię palców u stóp. Zachowaj proste plecy. Wyprostuj się, unosząc jedno kolano w stronę brzucha. Powtórz, tym razem przyciągając drugie kolano. Podczas wykonywania ćwiczenia trzymaj złączone dłonie przed sobą, łokcie powinny być ugięte. Zwróć też uwagę na to, aby pięty nie odrywały się od podłoża.
Ustaw stopy w równoległej do siebie pozycji, na szerokość bioder. Zrób porządny krok do tyłu w taki sposób, aby noga, która została z przodu zgięła się w kolanie pod kątem prostym. Pilnuj, aby kolano tej nogi znajdowało się dokładnie nad kostką stopy. Zrób kilka pulsów i wróć do początkowej pozycji. Powtórz to samo zamieniając pozycje nóg.
Przyjmij pozycję do wykonania przysiadu, pamiętaj o prostych plecach. Zamiast zwykłego powrotu do pozycji stojącej, wyskocz w górę, a następnie, lądując, wróć od razu do przysiadu. Zawsze pilnuj, aby linia kolan nie wychodziła za linię palców u stóp.