W jaki sposób zawodniczki gimnastyki trenują mięśnie brzucha? Oto sześć ćwiczeń lepszych niż brzuszki

Elastyczność i wyrzeźbione sylwetki zawodników gimnastyki potrafią zachwycić. Jak zawodowcy trenują mięśnie brzucha? Niektóre zestawy są na tyle proste, że bez problemu wykonamy je samodzielnie w domu.

Przynajmniej raz w tygodniu zawodowe gimnastyczki wykonują serię ćwiczeń skupionych na mięśniach brzucha. Część z profesjonalnego treningu nie wymaga specjalnego sprzętu ani wielkich umiejętności. Choć pozycje są dość trudne, warto się ich nauczyć i włączyć do swojej rutyny. Efekty mogą nieźle zaskoczyć!

płaski brzuch Russian twist - jak poprawnie wykonać ćwiczenie? MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha - wykonują je profesjonaliści

Ćwiczenie pierwsze

Rozpocznij  od położenia się na plecach i wyprostowaniu nóg oraz wyciągnięciu wyprostowanych rąk za głowę. Następnie przyciśnij dolną część pleców do maty/podłogi i wciągnij brzuch. Zrób wdech i powoli podnieś ręce i nogi z podłogi. Trzymaj je tak nisko nad ziemią, jak potrafisz, cały czas nie odrywając dolnej części pleców od podłoża. Utrzymuj napięty brzuch i pośladki. Możesz zgiąć kolana, trzymając nisko nad ziemią jedynie stopy, jeśli ćwiczenie sprawia trudności. Wytrzymaj 5-30 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w wyjściowej pozycji z ćwiczenia pierwszego. Następnie zrób wdech, aby powoli podnieść z podłogi ręce i nogi. Trzymaj kończyny nisko nad ziemią, a następnie za pomocą mięśni brzucha oderwij górną część pleców od maty i wykonaj kołyskę. Zrób 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Dalej pozostajemy w leżącej pozycji na macie. Aby wykonać ćwiczenie, podnosimy do góry wyprostowane ręce i nogi, a następnie wolno opuszczamy w stronę podłogi, kierując ręce za siebie, ale tak, aby kończyny nie dotknęły podłoża. Zatrzymujemy się kilka centymetrów nad ziemią i ponownie podnosimy je w górę. Powtarzamy 25-30 razy.

Kourtney Kardashian - trening pośladków Ulubione treningi Kourtney Kardashian, które wzmacniają pośladki MATERIAŁ PROMOCYJNY PR

Ćwiczenie czwarte

Kolejna propozycja jest rozwinięciem poprzedniego ćwiczenia. Tym razem unosząc obie ręce, podnosimy na przemian raz lewą, raz prawą nogę. Wykonujemy 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Tym razem z tej samej pozycji wyjściowej unosimy jednocześnie nogi i ręce w taki sposób, aby dłonie znalazły się pomiędzy nogami.  W tym celu podczas podnoszenia dolnych kończyn rozsuwamy je do pozycji "V". Wykonujemy standardową liczbę 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie szóste

Do ostatniego ćwiczenia kładziemy się na brzuchu. Prostujemy ręce przed siebie, czoło opieramy o matę. Następnie unosimy nad ziemię jednocześnie nogi, ręce oraz głowę i klatkę piersiową. Przytrzymujemy pozycję przed dwie sekundy i wracamy do leżenia. Robimy od 25 do 30 powtórzeń.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o: