W jaki sposób zawodniczki gimnastyki trenują mięśnie brzucha? Oto sześć ćwiczeń lepszych niż brzuszki

Elastyczność i wyrzeźbione sylwetki zawodników gimnastyki potrafią zachwycić. Jak zawodowcy trenują mięśnie brzucha? Niektóre zestawy są na tyle proste, że bez problemu wykonamy je samodzielnie w domu.

Przynajmniej raz w tygodniu zawodowe gimnastyczki wykonują serię ćwiczeń skupionych na mięśniach brzucha. Część z profesjonalnego treningu nie wymaga specjalnego sprzętu ani wielkich umiejętności. Choć pozycje są dość trudne, warto się ich nauczyć i włączyć do swojej rutyny. Efekty mogą nieźle zaskoczyć!

Zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha - wykonują je profesjonaliści

Ćwiczenie pierwsze

Rozpocznij  od położenia się na plecach i wyprostowaniu nóg oraz wyciągnięciu wyprostowanych rąk za głowę. Następnie przyciśnij dolną część pleców do maty/podłogi i wciągnij brzuch. Zrób wdech i powoli podnieś ręce i nogi z podłogi. Trzymaj je tak nisko nad ziemią, jak potrafisz, cały czas nie odrywając dolnej części pleców od podłoża. Utrzymuj napięty brzuch i pośladki. Możesz zgiąć kolana, trzymając nisko nad ziemią jedynie stopy, jeśli ćwiczenie sprawia trudności. Wytrzymaj 5-30 sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w wyjściowej pozycji z ćwiczenia pierwszego. Następnie zrób wdech, aby powoli podnieść z podłogi ręce i nogi. Trzymaj kończyny nisko nad ziemią, a następnie za pomocą mięśni brzucha oderwij górną część pleców od maty i wykonaj kołyskę. Zrób 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie trzecie

Dalej pozostajemy w leżącej pozycji na macie. Aby wykonać ćwiczenie, podnosimy do góry wyprostowane ręce i nogi, a następnie wolno opuszczamy w stronę podłogi, kierując ręce za siebie, ale tak, aby kończyny nie dotknęły podłoża. Zatrzymujemy się kilka centymetrów nad ziemią i ponownie podnosimy je w górę. Powtarzamy 25-30 razy.

Ćwiczenie czwarte

Kolejna propozycja jest rozwinięciem poprzedniego ćwiczenia. Tym razem unosząc obie ręce, podnosimy na przemian raz lewą, raz prawą nogę. Wykonujemy 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Tym razem z tej samej pozycji wyjściowej unosimy jednocześnie nogi i ręce w taki sposób, aby dłonie znalazły się pomiędzy nogami.  W tym celu podczas podnoszenia dolnych kończyn rozsuwamy je do pozycji "V". Wykonujemy standardową liczbę 25-30 powtórzeń.

Ćwiczenie szóste

Do ostatniego ćwiczenia kładziemy się na brzuchu. Prostujemy ręce przed siebie, czoło opieramy o matę. Następnie unosimy nad ziemię jednocześnie nogi, ręce oraz głowę i klatkę piersiową. Przytrzymujemy pozycję przed dwie sekundy i wracamy do leżenia. Robimy od 25 do 30 powtórzeń.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.