Chcesz szybko schudnąć z brzucha? Wprowadź w diecie trzy zmiany

Jeśli przeszłaś na dietę i nadal nie widzisz rezultatów, mimo stosowania się do wszystkich zaleceń, być może masz problem z metabolizmem. Istnieje jednak kilka sposobów, aby go podkręcić.

Wolny metabolizm może opóźnić efekty stosowanej diety odchudzającej. Jeśli mierzysz się z tym problemem, jednym ze sposobów są ćwiczenia - aktywność fizyczna wspomaga przemiany materii. Co jeśli mimo treningów nie czujesz się dobrze? W takim wypadku zastosuj kilka zmian w jadłospisie.

Trzy sposoby na podkręcenie metabolizmu

Zamień słodką kawę na zieloną herbatę

Jeśli na czas diety zrezygnowałaś z kawy z mlekiem, przerzucając się na wersję z samym cukrem, nie mamy dobrych wieści. Cukier nadal będzie odkładać się pod postacią tłuszczu, zwłaszcza, jeśli prowadzisz mniej aktywny tryb życia. Zamień kawę na zieloną herbatę, która również pobudza, a także usprawnia metabolizm i na spokojnie można ją wypić bez słodzących dodatków. Dwumiesięczne badania na wybranej grupie osób potwierdziły, że już cztery filiżanki zielonej herbaty dziennie znacznie usprawniają pracę jelit, pomagając tym samym zrzucić zbędne kilogramy.

Zmień śniadanie

Zamiast "dietetycznych" płatków na mleku wybierz bardziej wartościowe i mniej kaloryczne śniadanie. Większość płatków, nawet tych oznaczonych etykietami "fit" zawiera mnóstwo cukru, kalorii i sztucznych konserwantów. Osobom, które chcą schudnąć z oponki poleca się zjadanie na śniadanie jajek pod dowolną postacią. Jajka zawierają dużo witaminy D oraz białka, które podkręca metabolizm i pomaga tworzyć masę mięśniową.

Ogranicz czerwone mięso

Ulubiony gatunek czerwonego mięsa zamień na ryby lub białe mięso. Według badań specjalistów z American Journal of Clinical Nutrition czerwone mięso znacznie spowalnia nasz metabolizm. Ponad to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ten rodzaj pożywienia przyczynia się do wielu poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego. Warto pomyśleć zawczasu nad zdrowszymi alternatywami - białe mięso, ryby i warzywa strączkowe również dostarczą wartościowego białka.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska o swojej diecie
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.