Ćwiczenia oporowe, które wzmocnią całe ciało. Potrzebujesz jedynie taśm treningowych

Kto raz spróbował systematycznego treningu z taśmami, ten wie, ile dobrego potrafią przynieść takie ćwiczenia. Te cztery pozycje wzmocnią wiele partii mięśni.

Taśmy oporowe to jedne z najbardziej docenianych elementów wyposażenia treningowego, których popularność na przestrzeni ostatnich miesięcy niesamowicie wzrosła. Nic dziwnego - są tanie, kompaktowe, a mogą całkowicie zmienić nasz schemat ćwiczeń oraz ich rezultaty. Niezależnie od tego, czy włączysz je do krótkiego obwodu po biegu, czy będziesz ich używać przez cały trening, okażą się skuteczne w praktycznie każdym ruchu treningowym. 

Cztery ćwiczenia z taśmami oporowymi

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto. Rozstaw stopy na szerokości bioder. Zaczep taśmę treningową od nadgarstka. Następnie pulsuj ramionami, napinając i rozluźniając taśmę. Postaraj się ją rozciągnąć na szerokość barków. Ćwiczenie wykonuj przez minutę.

Ćwiczenie drugie

Zacznij od rozstawienia stóp na szerokość ramion. Złap oburącz taśmę treningową. Wyprostuj ramiona nad głową. Prawą rękę pozostaw w tej pozycji, lewą pociągnij taśmę w dół, zatrzymując ruch w momencie, aż zegniesz łokieć. Wykonaj kilka powtórzeń, po czym zmień pozycję rąk.

Ćwiczenie trzecie

Połóż się plecami na macie. Następnie zaczep taśmę o stopy. Z pomocą mięśni brzucha unieś ramiona w górę, ręce umieść za głową, a następnie wykonaj wspinaczkę górską, rozciągając jednocześnie taśmę nogami. Wstrzymaj do dwóch minut i zrób kilkunastosekundową przerwę.

Ćwiczenie czwarte

Zaczep taśmę nad kostkami nóg. Pochyl lekko tułów do przodu, trzymając plecy w jednej linii. Wykonaj wypad jedną nogą w tył, uginając ją nieco w kolanie i rozciągając gumę. Zrób po kilkanaście wypadów na każdą nogę. Ruch wykonuj naprzemiennie.

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z taśmami oporowymi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.