Pięć najlepszych domowych ćwiczeń na mięśnie brzucha. To tylko kilka minut treningu dziennie

Jak trenować, jeśli pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz? Spędź popołudnie na treningu w domu. Dziś polecamy zestaw, który pomoże we wzmocnieniu mięśni brzucha.

Poniższy zestaw ćwiczeń wzmocni wszystkie kluczowe grupy mięśni brzucha, jednocześnie pomagając spalić gromadzącą się w tym miejscu tkankę tłuszczową. Każdą z proponowanych pozycji wykonuj przez 45 sekund, następnie robiąc 15 sekund przerwy. Cały obwód zajmie ci jedynie pięć minut - możesz powtórzyć tyle serii, ile jesteś w stanie.

Pięciominutowy trening brzucha - lista ćwiczeń

Wysokie kolana

To świetny sposób na rozgrzanie ciała przed dalszą częścią treningu, jednocześnie od razu spalając przy tym zbędne kalorie. Stań prosto, następnie zacznij biec w miejscu, unosząc wysoko kolana w taki sposób, aby były ustawione do podłogi pod kątem 90 stopni. Pamiętaj o mocnym brzuchu i prostych plecach. Nie pochylaj głowy - patrz cały czas przed siebie.

Superman

Połóż się na brzuchu na macie, wyprostuj ręce przed siebie. Równocześnie unieś z podłogi proste ręce i nogi. Angażując mięśnie pleców i brzucha, podnieś delikatnie klatkę piersiową. Przytrzymaj przyjętą pozycję przez kilka sekund i opuść się z powrotem na podłogę.

Wspinaczka górska 

To ćwiczenie wzmocni całą sylwetkę, ponieważ angażuje do pracy prawie każdą grupę mięśni, jednocześnie zwiększając tętno, aby spalić tłuszcz z brzucha. Zacznij od przyjęcia pozycji deski na prostych rękach, następnie naprzemiennym ruchem przyciągaj kolana do łokci znajdujących się po przeciwnej stronie ciała. Staraj się wykonywać ćwiczenie tak szybko, jak tylko możesz przy zachowaniu tego samego tempa.

Uderzenie piłki 

Ta propozycja podnosi tętno, powodując szybsze spalanie kalorii.  Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder, przykucnij z wyprostowanymi plecami. Jednocześnie piłkę unieś w górę nad głowę, prostując szybkim ruchem ręce w łokciach. Następnie wróć z przysiadu, opuszczając pikę, celując ją w ziemię. Po wyprostowaniu się spróbuj złapać odbijającą się piłkę od podłogi.

Deska z obrotem

Po przyjęciu klasycznego planku na ugiętych rękach obróć powoli lewe biodro tak, aby prawie dotykało do podłogi. Następnie wróć do pozycji początkowej i powtórz to samo na prawe biodro. Kontynuuj obroty, starając się zachować równowagę.

Zobacz wideo Fitness fight na mięśnie brzucha
Więcej o: