Wstydzisz się obwisłych ramion? Te ćwiczenia raz na zawsze pozbędą się problematycznych motylków

Zwiotczałe ramiona powodują, że z niechęcią wybierasz sukienki i koszulki z krótkim rękawem? Problemowi można zaradzić, stosując odpowiednie ćwiczenia.

Niestety, z wiekiem nasze ciało ulega zmianie. W organizmie gromadzi się coraz mniej wody, przez co skóra nie jest napięta, jak przed laty. Obwisłe ramiona, czyli tzw. motylki, to jednak problem nie tylko kobiet w wieku średnim, lecz także tych z nas, które mierzą się z nagłym przyrostem masy ciała, jednocześnie nie zwiększając swojej aktywności fizycznej. Jeśli chcesz, by skóra na ramionach była ujędrniona, musisz zacząć ćwiczyć.

Ćwiczenia, które pozbędą się obwisłych ramion

Zmiany zachodzące z wiekiem powodują, że nasza sylwetka ulega zmianie. Jeśli zwiotczałe ramiona powodują u nas dyskomfort, warto jest wypróbować ćwiczeniowej rutyny, która może ten proces spowolnić i nieco napiąć skórę w problematycznym miejscu. Jak trenować aby pozbyć się motylków?  Ciekawą propozycję treningową znalazłyśmy na portalu Poosh. Te pozycje poleca współpracująca z portalem trenerka.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od chwycenia w dłonie hantli, kierując je w stronę tułowia. Trzymaj plecy prosto, lekko zegnij kolana i pochyl talię do przodu. Twój tułów powinien znaleźć się w pozycji prawie równoległej do podłogi. Trzymaj ramiona blisko tułowia, również równolegle do podłoża. Między przedramieniem a ramieniem powinien powstać kąt 90 stopni. Utrzymując ramiona w bezruchu, zrób wydech i użyj tricepsów, aby unieść ciężar tak, aby wyprostować ramiona. Po krótkiej przerwie w górnym skurczu, zrób wdech i powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie drugie

Chwyć komplet hantli i stań z prostymi plecami i hantlami bo bokach na wyprostowanych ramionach. Utrzymując tułów w przyjętej pozycji, unieś hantle na bok, lekko zginając łokieć. Kontynuuj podnoszenie, aż ramiona będą równoległe do podłogi. Zrób wydech podczas wykonywania tego ruchu i zatrzymaj się na sekundę u góry. Podczas wdechu powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto z hantlami w każdej ręce. Wyprostuj ręce, łokcie trzymaj blisko tułowia i obracaj dłońmi do momentu. aż będą skierowane do przodu. Utrzymując ramiona w bezruchu, zrób wydech i przyciągnij ciężary podczas napinania bicepsów. Kontynuuj podnoszenie ciężarów, aż bicepsy będą w pełni napięte, a hantle znajdą się na poziomie ramion. Przytrzymaj skurczoną pozycję przez kilka sekund, ściskając bicepsy. Następnie weź wdech i powoli zacznij opuszczać hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie czwarte

Połóż się na ławce lub podłodze, trzymając hantle bezpośrednio nad klatką piersiową, z dłońmi skierowanymi do siebie. Stopy powinny leżeć płasko na podłodze. Nie ruszając ramionami, zegnij łokcie i powoli opuść ciężary obok głowy. Unikaj rozszerzania łokci. Odwróć ruch, aby powrócić do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie piąte

Rozłóż ręce na szerokość barków na zabezpieczonej ławce lub stabilnym krześle. Zsuń pośladki z przedniej części ławki z nogami wyciągniętymi przed siebie. Wyprostuj ramiona, zachowując niewielkie zgięcie w łokciach, aby utrzymać napięcie w tricepsie i poza stawami łokciowymi. Powoli zegnij łokcie, aby opuścić ciało w kierunku podłogi, aż łokcie będą ustawione pod kątem około 90 stopni. Pamiętaj, aby trzymać się blisko ławki. Gdy osiągniesz koniec ruchu, naciśnij ławkę, aby wyprostować łokcie, wracając do pozycji wyjściowej.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.