Niestety, z wiekiem nasze ciało ulega zmianie. W organizmie gromadzi się coraz mniej wody, przez co skóra nie jest napięta, jak przed laty. Obwisłe ramiona, czyli tzw. motylki, to jednak problem nie tylko kobiet w wieku średnim, lecz także tych z nas, które mierzą się z nagłym przyrostem masy ciała, jednocześnie nie zwiększając swojej aktywności fizycznej. Jeśli chcesz, by skóra na ramionach była ujędrniona, musisz zacząć ćwiczyć.
Zmiany zachodzące z wiekiem powodują, że nasza sylwetka ulega zmianie. Jeśli zwiotczałe ramiona powodują u nas dyskomfort, warto jest wypróbować ćwiczeniowej rutyny, która może ten proces spowolnić i nieco napiąć skórę w problematycznym miejscu. Jak trenować aby pozbyć się motylków? Ciekawą propozycję treningową znalazłyśmy na portalu Poosh. Te pozycje poleca współpracująca z portalem trenerka.
Zacznij od chwycenia w dłonie hantli, kierując je w stronę tułowia. Trzymaj plecy prosto, lekko zegnij kolana i pochyl talię do przodu. Twój tułów powinien znaleźć się w pozycji prawie równoległej do podłogi. Trzymaj ramiona blisko tułowia, również równolegle do podłoża. Między przedramieniem a ramieniem powinien powstać kąt 90 stopni. Utrzymując ramiona w bezruchu, zrób wydech i użyj tricepsów, aby unieść ciężar tak, aby wyprostować ramiona. Po krótkiej przerwie w górnym skurczu, zrób wdech i powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.
Chwyć komplet hantli i stań z prostymi plecami i hantlami bo bokach na wyprostowanych ramionach. Utrzymując tułów w przyjętej pozycji, unieś hantle na bok, lekko zginając łokieć. Kontynuuj podnoszenie, aż ramiona będą równoległe do podłogi. Zrób wydech podczas wykonywania tego ruchu i zatrzymaj się na sekundę u góry. Podczas wdechu powoli opuść hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.
Stań prosto z hantlami w każdej ręce. Wyprostuj ręce, łokcie trzymaj blisko tułowia i obracaj dłońmi do momentu. aż będą skierowane do przodu. Utrzymując ramiona w bezruchu, zrób wydech i przyciągnij ciężary podczas napinania bicepsów. Kontynuuj podnoszenie ciężarów, aż bicepsy będą w pełni napięte, a hantle znajdą się na poziomie ramion. Przytrzymaj skurczoną pozycję przez kilka sekund, ściskając bicepsy. Następnie weź wdech i powoli zacznij opuszczać hantle z powrotem do pozycji wyjściowej.
Połóż się na ławce lub podłodze, trzymając hantle bezpośrednio nad klatką piersiową, z dłońmi skierowanymi do siebie. Stopy powinny leżeć płasko na podłodze. Nie ruszając ramionami, zegnij łokcie i powoli opuść ciężary obok głowy. Unikaj rozszerzania łokci. Odwróć ruch, aby powrócić do pozycji wyjściowej.
Rozłóż ręce na szerokość barków na zabezpieczonej ławce lub stabilnym krześle. Zsuń pośladki z przedniej części ławki z nogami wyciągniętymi przed siebie. Wyprostuj ramiona, zachowując niewielkie zgięcie w łokciach, aby utrzymać napięcie w tricepsie i poza stawami łokciowymi. Powoli zegnij łokcie, aby opuścić ciało w kierunku podłogi, aż łokcie będą ustawione pod kątem około 90 stopni. Pamiętaj, aby trzymać się blisko ławki. Gdy osiągniesz koniec ruchu, naciśnij ławkę, aby wyprostować łokcie, wracając do pozycji wyjściowej.