"W wieku 43 lat jestem w lepszej formie niż 20 lat temu". Oto sekrety popularnej australijskiej blogerki

Belindzie Norton udało się znaleźć kilka nawyków, które sprawiły, że w końcu cieszy się z idealnej figury. Australijka ztradziła swoje sposoby na Instagramie i zachęca kobiety do zmiany, na które nigdy nie jest za późno.

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki czasem zajmuje naprawdę wiele czasu. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się wypracować odpowiednią dla naszego organizmu rutynę. Belinda Norton podzieliła się kluczowymi zmianami, które w końcu pozwoliły pozbyć się zbędnych kilogramów bez efektu jo-jo.

 

Belinda Norton o tym, jak dobrze wyglądać po czterdziestce

Kobieta wracając myślami dwadzieścia lat wstecz, widzi obraz dziewczyny z nadwagą, cellulitem i brakiem wiary w siebie.

Czułam się nieswojo i niepewnie. Miałam problemy z kręgosłupem. Teraz w wieku 43 lat jestem w lepszej formie niż dwadzieścia lat temu - pisała Norton na Instagramie.

Dziś Belinda zupełnie nie przypomina młodej zakompleksionej dziewczyny - dzięki wypracowaniu odpowiedniej diety i regularnym ćwiczeniom forma kobiety jest spektakularna! Norton twierdzi, że jej przemiana była możliwa, dzięki zastosowaniu prostym zmianom w codziennym życiu. 

Dieta ważniejsza, niż ćwiczenia

Dla Belindy sport zawsze był ważny, jednak niewłaściwa dieta nadal nie pozwalała na pozbycie się nadprogramowego tłuszczu. Norton wprowadziła poważne zmiany w jadłospisie. Zaczęła jeść więcej ryb, warzyw i owoców oraz orzechów. Ograniczyła czerwone mięso i nabiał. Zmieniła też sposób treningu; zamiast cardio wykonuje ćwiczenia siłowe. Codziennie podnosi ciężary o różnej wadze.

Pamiętaj o relaksie i zdrowym śnie

Te dwa aspekty podkreśla wiele osób, którym w końcu udało się zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz restrykcyjnych planów treningowych i dietetycznych bardzo ważna jest regeneracja. Belinda śpi 7-8 godzin dziennie. W ramach walki z nadmiernym stresem zaczęła uprawiać jogę, która uczy łapania głębszego oddechu - ćwiczenia oddechowe w momencie, gdy czujemy napływający stres mogą zdziałać cuda!

Zobacz wideo Niesamowita metamorfoza! Kamila Saganowska schudła prawie 20 kg!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.