Anna Wendzikowska uczy się sportowego tańca na rurze. To doskonały sposób na wzmocnienie kondycji

Anna Wendzikowska wrzuciła nowe zdjęcie na Instagram, na którym pozuje w dość nietypowej pozycji. Taniec na rurze to nowe hobby dziennikarki.

Anna Wendzikowska wprawiła swoich obserwatorów w zdumienie, pozując na rurze. Dziennikarka pochwaliła się trzecią lekcją swojego nowego hobby, czyli pole dance. Sport ten staje się coraz bardziej popularny, dzięki niezaprzeczalnym korzyściom, które niesie dla naszej sylwetki i kondycji. Dlaczego warto spróbować pole dance?

Zobacz wideo Anna Wendzikowska uczy się sportowego tańca na rurze

Anna Wendzikowska zachęca do wypróbowania pole dance

Celebrytka uchyliła rąbka tajemnicy, dzieląc się krótkim nagraniem jednej z lekcji. Pole dance staje się coraz chętniej wybieranym treningiem wśród kobiet - nic dziwnego! Taka forma aktywności nie tylko świetnie wzmocni kondycję. Dlaczego warto spróbować tańca na rurze?

Pracujesz całym ciałem 

Zwiększysz siłę mięśni w wielu partiach ciała jednocześnie. Już po kilku próbach wyraźnie poczujesz, jak wzmacniają się ramiona, przedramiona, barki oraz brzuch. Pamiętaj, aby ćwiczyć na obydwie strony ciała - w ten sposób równomiernie rozłożysz ciężar.

Powiększysz swoją gibkość i zakres ruchu

Obowiązkowym elementem zajęć z zakresu pole dance jest stretching. Do wielu figur, których będziesz się uczyć wymagane jest odpowiednie rozciągnięcie ciała. Regularne rozciąganie pomoże w wykonaniu akrobacji, a także zwiększy zakres ruchu, umożliwiając później wykonanie niesamowitych gimnastycznych pozycji.

Wyszczuplisz sylwetkę i pozbędziesz się cellulitu

Uczestniczki zajęć pole dance zgodnie potwierdzają, że po kilku tygodniach cellulit w kłopotliwych miejscach zdecydowanie się zmniejszył. Ponadto, akrobatyka na rurze pomaga szybko spalać zbędne kalorie - aby utrzymać się na drążku wymagana jest duża siła.

Odciążysz kręgosłup

Regularne treningi rozbudowują mięśnie, a w tym wspomniane barki, brzuch i plecy. Wzmocnienie mięśni w tych częściach ciała doskonale wpływają na nasz kręgosłup.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.