Turbospalanie z Małgorzatą Reysner. Ten trening HIIT to prawdziwe wyzwanie

Treningi HIIT rosną w popularność. To dobra forma aktywności, jeśli chcemy szybko spalić zbędne kalorie, a ćwiczenia z ich zakresu angażują do pracy całe ciało. Oto propozycja turbospalania od Magłorzaty Reysner.

Nie bez powodu treningi HIIT poleca wiele trenerów. Jak słusznie podkreśla Małgorzata Reysner, aktywność fizyczna tego typu świetnie poprawiają kondycję dzięki temu, że angażują do pracy wiele partii mięśni jednocześnie. Trenerka przygotowała skoczną wersję zajęć, która sprawi każdemu wiele frajdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Gosia radzi, aby w przypadku, gdy nie możemy wykonywać skoków, wykonać wersję skalowaną o mniejszej intensywności, robiąc pokazane ćwiczenia w pozycjach statycznych. Gotowi? Zaczynamy!

 

Turbospalanie z treningiem HIIT Małgorzaty Reysner

Poniższe ćwiczenia wykonujemy w czterech lub pięciu seriach po 50 sekund intensywnej pracy i dziesięciu sekund poświęconym na odpoczynek. Po każdej pełnej serii robimy minutową przerwę. Każda seria składa się z sześciu ćwiczeń.

Ćwiczenie pierwsze

Rozstaw stopy nieco szerzej, niż na szerokość bioder i podskocz do góry i do przodu. Następnie, cały czas utrzymując ustawienie stóp, pochyl tułów do przodu i wróć do tyłu na pozycję startową szybkim naprzemiennym krokiem.

Ćwiczenie drugie

Zrób wypad w lewy bok, dotknij prawą dłonią do ziemi, wróć do pozycji stojącej i zrób przysiad sumo. Od razu zrób wypad w prawy bok, również kończąc go przysiadem.

Ćwiczenie trzecie

Stań prosto, jedną nogę wysuwając lekko do przodu, drugą do tyłu. Podskocz kilka razy zamieniając pozycję nóg, przemieszczając się w bok, a następnie wykonaj wykrok w przód tak, aby tylne kolano dotknęło do podłogi. Powtórz na drugą nogę.

Ćwiczenie czwarte

Zejdź do półprzysiadu i zrób dwa kroki odstawno-dostawne w bok. Następnie wyskocz w górę prostując ciało, lądując delikatnie na palcach stóp. Przyjmij początkową pozycję i zrób krok odstawno-dostawny w drugą stronę. Ponownie wyskocz w górę. To jedna sekwencja.

Ćwiczenie piąte

Stań w lekkim rozkroku, a następnie podskakuj, wysoko unosząc naprzemiennie nogi w taki sposób, aby dotknąć lewą dłonią do wewnętrznej kostki prawej stopy i na odwrót.

Ćwiczenie szóste

Zrób wykrok, prostując do tyłu prawą nogę, pochylając tułów w stronę zgiętego lewego kolana. Prawa ręka dotyka do ziemi, lewą prostujemy w tył. Wyjdź skokiem z pozycji, zrób pajacyka i powtórz to samo, zamieniając pozycję nóg.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.