Pięciominutowy trening cardio. Za krótki? Efekty regularnych ćwiczeń mogą zaskoczyć

Szybki, krótki trening nie przyniesie efektów? Obalamy mity! Już pięć minut intensywnych ćwiczeń wykonywanych regularnie pozwolą na poprawę kondycji. Przekonaj się sama, próbując tego treningu.

Treningi cardio są świetnym wyjściem, jeśli zależy nam na poprawie kondycji, wzmocnieniu wydolności płucnej, a także spaleniu zbędnych kalorii. Najważniejsza w treningach jest systematyczność. Poniższy zestaw zajmie tylko pięć minut - tyle wystarczy, aby poczuć różnicę.

Pięciominutowy trening cardio

Każde z poniższych ćwiczeń wykonuj bez przerwy przez 45 sekund, odpoczywając przez 15 sekund pomiędzy zmianą pozycji. Bez względu na to, na jakim etapie jest twoja kondycja, utrzymuj podane tempo. W ten sposób wzmocnisz mięśnie i wytrzymałość. Przed tobą pięć różnych ćwiczeń.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od rozstawienia stóp na szerokość bioder, potem pochyl się do przodu, aby położyć dłonie na ziemi. Przeciągnij ręce po podłożu do pozycji deski, a następnie z powrotem wróć dłońmi do nóg. Przed wstaniem opuść biodra, aby usiąść w pozycji przysiadu. Podnieś klatkę piersiową i tułów do pozycji pionowej. Podskocz w górę i wyskocz z przysiadu, lądując miękko z powrotem w przysiadzie. Połóż ręce na ziemi przed sobą i powtórz wszystkie ruchy.

Ćwiczenie drugie

Zejdź do przysiadu, trzymając stopy blisko siebie i wychylając biodra do tyłu. Następnie wyskocz z przysiadu, jednocześnie rozstawiając stopy w szerszej pozycji. Usiądź w szerokim przysiadzie, zrób kolejny przysiad, tym razem łącząc z powrotem stopy.

Ćwiczenie trzecie

Zacznij  od przyjęcia pozycji klęku podpartego. Następnie oderwij kolana od podłoża tak, aby ciężar ciała przenieść na dłonie i palce u stóp. Przesuń lewą rękę i prawą nogę do przodu, a następnie powtórz czynność z prawą ręką i lewą nogą. Zrób w ten sposób kilka kroków do przodu, a następnie kilka kroków do tyłu.

Ćwiczenie czwarte

Stań w szerokim rozkroku, ręce zegnij w łokciach i skieruj dłonie na zewnątrz. Zrób dwa kroki odstawno-dostawne w prawy bok, a następnie wykonaj skok do przodu i do tyłu, a następnie wróć krokiem odstawno-dostawnym w lewą stronę. Kontynuuj tę sekwencję w obu kierunkach.

Ćwiczenie piąte

Rozpocznij ćwiczenie od zrobienia jednego pajacyka. Następnie podskocz, unoszą kolana wysoko w górę. Zrób tyle powtórzeń, ile zdążysz w podanym czasie.

Zobacz wideo Turbospalanie. Trening odchudzający - 200 kcal w niecałe 15 minut
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.