Trener Mai Bohosiewicz przygotował dla aktorki porządny zestaw ćwiczeń. Do treningu potrzebujesz jednej rzeczy

Maja Bohosiewicz nie ma problemu z przyznaniem się, że nie zawsze ma ochotę ćwiczyć. Na szczęście, trener personalny aktorki potrafi obudzić w niej motywację i zapał. Ostatnie zajęcia na siłowni składały się z serii ćwiczeń wykorzystującyh jedno akcesorium.

Maja Bohosiewicz ma czasem kłopot, aby przemóc się do aktywności fizycznej, chociaż po każdym zrobionym treningu czuje ogromną radość. W celu zachowania życiowego balansu, aktorka regularnie wykonuje ćwiczenia, które zwykle układa jej trener personalny Jacek Kramek. W nowej jesiennej odsłonie, Bohosiewicz miała przed sobą intensywny zestaw z wykorzystaniem taśm oporowych. Jakie ćwiczenia wykonała?

Zobacz wideo Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z taśmami oporowymi

Maja Bohosiewicz w intensywnym treningu z gumami oporowymi

Celebrytka miała przed sobą niełatwe zadanie; zaproponowany przez Kramka trening nie należał do najprostszych. Bohosiewicz musiała powtórzyć serię intensywnych ćwiczeń z piłką treningową oraz gumami, które były obecne podczas każdego powtórzenia. Na instagramowej relacji Mai widzimy szybki skrót treningu, gdzie możemy zauważyć m.in.:

  • krok odstawno-dostawny z taśmą zaczepioną na wysokości kolan, połączony z wyrzutem piłki treningowej oraz poziomymi pajacykami w pozycji pompki;
  • szybki bieg w miejscu przy napiętej taśmie;
  • trening na ramiona z linami, w rozkroku, z cały czas napiętymi taśmami treningowymi;
  • podciągnięcia na drążku (taśma cały czas napięta);
  • poziome pajacyk z dwiema naciągniętymi taśmami, z doskokiem na pięty i wyprostowaniem się do pozycji stojącej.

Dlaczego gwiazdy tak chętnie korzystają z gum oporowych?

Wykorzystanie taśm treningowych znacznie utrudnia wykonanie kolejnych powtórzeń, mięśnie mają przed sobą zdecydowanie trudniejsze zadanie do wykonania i muszą pracować na pełnych obrotach. W ten sposób nasza kondycja poprawia się w szybkim tempie, a mięśnie stają się mocne i twarde. Gumy można dopasowywać do swoich możliwości, wybierając różne grubości, stawiające lekki, średni lub mocny opór. 

Więcej o: