Anna Lewandowska o wychodzeniu ze strefy komfortu. Jak wprowadzać w życiu zmiany?

Anna Lewandowska zwróciła uwagę, w jaki sposób małymi kroczkami podjąć się wprowadzenia zmian w swoim życiu. Małe różnice mogą przynieść wielkie efekty. Jak zacząć wychodzić ze swojej strefy komfortu?

Anna Lewandowska niejednokrotnie podkreślała, że każdą ważną większą zmianę dobrze jest rozłożyć na kilka mniejszych kroków, które przybliżą nas do wymarzonego celu. Bardzo często ryzykowanie opłaca się i pozwala na poprawę jakości naszego życia, co nie zmienia faktu, że nie zawsze podjęcie działania jest łatwą decyzją. W jaki sposób wyjść ze swojej strefy komfortu? Oto kilka porad od trenerki.

 

Anna Lewandowska o wychodzeniu ze strefy komfortu

Jeśli chcemy zaprowadzić w swoim życiu zmiany, nie musimy od razu drastycznie zmieniać każdego przyzwyczajenia i kompletnie porzucać dawną rutynę. Na początek wystarczy postawić przed sobą kilka prostych zadań i subtelnych zmian, które pomału pomogą nam ośmielić się i stopniowo coraz raźniej próbować nowych rzeczy. Jak zacząć? Lewandowska ma na to sposoby, o których napisała na swoim blogu. Oto kilka z nich.

Próbuj nowości

Egzotyczna kuchnia, nowy rodzaj treningu, wyjście ze znajomymi w nowe miejsce - tak niewielkie zmiany mogą nam pomóc w oswojeniu się z próbowaniem rzeczy, do których nie przywykliśmy na co dzień. Wprowadzenie drobnych zmian w różnych dziedzinach życia nauczą nas, że nie warto obawiać się nieznanego.

Uśmiechaj się!

Uśmiech na twarzy generuje pozytywne emocje nie tylko dla nas samych, lecz także naszego otoczenia. Uśmiechajmy się w pracy, domu, supermarkecie - trenerka gwarantuje, że szybko zobaczymy zmiany.

Postaraj się trzymać nerwy na wodzy

Przez szybkie tempo życia jesteśmy codziennie narażeni na duże dawki stresu. Jeśli mamy kłopot z nerwami, wypróbujmy nowych sposobów relaksacji; pomóc może medytacja, rozmowa z zaufaną osobą, joga lub każdy inny rodzaj treningu. Pamiętajmy też, że nerwy są częścią naszego życia i normalne jest, że odczuwamy też negatywne emocje - trzeba to zaakceptować i znaleźć techniki, które nam pozwolą się z nimi oswoić.

Wyśpij się!

Dobrej jakości sen jest czasem lepszy, niż godziny spędzone na medytacji. Podczas snu w naszym organizmie zachodzą ważne procesy regeneracyjne, które pozwalają nam zachować zdrowie. Wyspani zawsze mamy więcej energii i chęci do wprowadzania zmian.

Zobacz wideo Anna Lewandowska o samoakceptacji i dążeniu do "ideału"
Więcej o:
Copyright © Agora SA