Rachel Hollis odżywia się w sposób intuicyjny. "Nienawidzę diet, ponieważ w diecie chodzi o ograniczenia"

Jedzenie w sposób intuicyjny zyskuje coraz większą popularność. Niektórzy jednak nie wyobrażają sobie życia bez diety, a nawet obawiają się braku ograniczeń żywieniowych. W rzeczywistości takie podejście może nam bardzo pomóc.

Według założeń dietetyków intuicyjne odżywianie ma sprawić, że nie będziemy koncentrować się na wadze i obrazie ciała, a na potrzebach swojego organizmu. To z kolei może pomóc osobom ze skłonnościami do wszelkiego rodzaju zaburzeń odżywiania. Warto jednak, by podczas tego sposobu żywienia podążać ścieżką zdrowia i nie kierować się chwilowymi zachciankami.

Zobacz wideo

Rachel Hollis opowiedziała o swojej drodze do odżywiania intuicyjnego

Ten rodzaj "diety bez diety" przypadł do gustu znanej amerykańskiej pisarce, Rachel Hollis, która zdecydowała się na jedzenie w sposób intuicyjny, by dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość energii i odciąć się od niewłaściwego podejścia do odżywiania, które towarzyszyło jej przez wiele lat. 

Autorka bestsellerów przyznała, że jej relacje z jedzeniem nie były najlepsze.

Dorastając, rozwinęłam naprawdę niezdrowe podejście do jedzenia, takie jak emocjonalne jedzenie i napadowe objadanie się oraz brak świadomości, w jaki sposób jedzenie wpływa na nasze ciało. Teraz staram się uważać. - czytamy w "Womens Health.

Przy okazji wyjaśniła, jaki jest jej stosunek do diet

Nienawidzę diet, ponieważ w diecie chodzi o ograniczenia. Myślę, że najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, próbując zmienić swoje odżywianie lub zdrowie, jest coś dodać, a nie odejmować - tłumaczy autorka.

Jeśli czujesz, że ten sposób odżywiania jest dla ciebie, pamiętaj o kilku mitach z nim związanych.

Tych błędów należy się wystrzegać

  1. Nie spodziewaj się, że jedzenie w sposób intuicyjny pomoże ci schudnąć. Jest to jednak możliwe, jeśli zadbasz o odpowiedni deficyt kaloryczny, a wybierane produkty będą w większości przypadków zdrowe.
  2. Nie ulegaj wszystkim zachciankom. Jeśli chcemy jeść w sposób intuicyjny, musimy nauczyć się rozróżniać wyuczone potrzeby organizmu od prawdziwego głodu. Aby to zadziałało, należałoby zresetować się w pełni. Zwolennicy głodówek twierdzą, że dobrym sposobem może być kilkudniowy post.
  3. Nie dziel pokarmów na dobre i złe. Jedzenie ma być twoim przyjacielem, a to oznacza, że możesz zapomnieć o wyrzutach sumienia. Jeśli będziesz mieć dostęp do wszelkiego rodzaju produktów, prawdopodobnie przestaniesz rzucać się na te, które byłyby zakazane na diecie.
  4. Skup się na swoim zdrowiu i staraj się wybierać produkty, które odżywią organizm i dodadzą energii. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.