Chcesz schudnąć? Koniecznie wypróbuj tego domowego treningu. To tylko sześć ćwiczeń

Z odchudzaniem najtrudniej jest zacząć - zwłaszcza, jeśli pierwsze kroki w tym temacie stawiamy samodzielnie. Jak ćwiczyć w domu i chudnąć? Ten trening pomoże ci w utracie zbędnych kilogramów.

Odchudzanie nie jest szybkim procesem. Zrzucanie kilogramów wymaga czasu i determinacji. Oprócz właściwej diety i odpowiedniej ilości snu niezwykle ważne w drodze do idealnej sylwetki są treningi. Jak zacząć samodzielnie ćwiczyć, jeśli nie mamy w domu odpowiedniego sprzętu? Czas na skuteczne treningi bez ekwipunku.

Sześć ćwiczeń, które pomogą ci w zrzucaniu zbędnych kilogramów

Po znalezieniu pasującej do naszego stylu życia diety (najlepiej skonsultowanej ze specjalistą) oraz wypracowaniu sennej rutyny, czas na kolejny etap, którym jest włączenie do grafiku ćwiczeń przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej. Poniższy zestaw polecają eksperci współpracujący z magazynem "PopShugar". Na każde ćwiczenie mamy minutę - wykonujemy tyle powtórzeń, ile jesteśmy w stanie w tym czasie zmieścić. Między kolejnymi pozycjami robimy po 15-30 sekund przerwy. Całość powtarzamy w trzech rundach.

Ćwiczenie pierwsze - podstawowe pompki

Zacznij od przyjęcia pozycji deski z wyprostowanymi rękami i nogami, ramionami nad nadgarstkami. Weź wdech, a podczas wydechu zegnij łokcie na boki i opuść klatkę piersiową w kierunku ziemi. Zatrzymaj się, gdy tylko ramiona zrównają się z łokciami. Weź wdech, aby wyprostować ramiona. To jedno powtórzenie. Jeśli ten wariant jest jeszcze za trudny, oprzyj zgięte nogi w kolanach o podłogę.

Ćwiczenie drugie -  squat jump

Zacznij od wykonania przysiadu z rękami po bokach. Twoje kolana powinny znajdować się nad kostkami a plecy cały czas pozostać proste. Wyciągnij ręce w stronę sufitu i wyskocz prosto w górę, odpychając stopy i angażując plecy. Wyląduj spokojnie, wracając do pozycji przysiadu. To kończy jedno powtórzenie.

Ćwiczenie trzecie - klasyczne przysiady

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, równolegle do siebie. Trzymaj łokcie po bokach i zgięte ramiona, aby zachować równowagę. Zegnij kolana, obniżając biodra do przysiadu. Jeśli możesz, ustaw uda równolegle do podłogi, utrzymując ciężar z powrotem na piętach. Przepchnij pięty, aby podnieść się z powrotem, całkowicie prostując nogi, ściskając pośladki w górnej części ruchu, aby wycisnąć z ćwiczenia jak najwięcej.

Ćwiczenie czwarte - burpees

Zejdź do przysiadu z rękami na podłodze. Wyskocz stopami do tyłu, aby wyprostować nogi i przyjąć pozycję deski. Zrób pompkę, wróć do planku i skokiem obiema stopami wróć do przysiadu. Następnie wyskocz w górę, odbijając się od maty stopami i wyląduj po cichu na macie. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenie piąte - frogger

Rozpocznij ćwiczenie od pozycji deski z ramionami nad nadgarstkami i stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Wyskocz stopami do przodu tak, aby stopy znalazły się na jednej linii z dłońmi. Potem wróć skokiem do pozycji deski. To jedno powtórzenie.

Ćwiczenie szóste - wysokie kolana

Stań prosto i rozstaw stopy na szerokość bioder. Ręce trzymaj przy ciele tak, by dłonie umieścić na wysokości brzucha. Wykonaj szybki bieg w miejscu unosząc kolana do takiej wysokości, aby dotknęły do wysuniętych dłoni.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.