Sześć produktów, które dodadzą porządnego zastrzyku energii. Co warto włączyć do menu?

Zamiast pochylać się nad kolejną filiżanką kawy lub, co gorsza, sięgać po energetyka, włącz do codziennego jadłospisu kilka produktów, które naturalnie dostarczą porządną dawkę energii i mnóstwo witamin.

Jeśli należysz do tej grupy osób, która około godziny piętnastej przechodzi kryzys i nie wie, co innego zrobić, oprócz wypicia kolejnego napoju z kofeiną, ten artykuł jest skierowany właśnie do ciebie. Potrzebujesz większych zapasów energii? Włącz do diety produkty, które można nazwać energetycznymi bombami.

Produkty, które naturalnie dostarczą energię

Czysty syrop klonowy

Naturalny słodzik pozyskiwany z soku klonowego, spożywany z umiarem, może być doskonałym sposobem na pobudzenie. Łyżka syropu jest świetnym źródłem manganu, który bierze udział w przemianach metabolicznych - dzięki manganowi enzymy odpowiedzialne za uwalnianie energii działają na pełnych obrotach. 

Rośliny strączkowe

Strączki dostarczają błonnika i białka oraz potasu, a także wielu innych witamin, które świetnie radzą sobie ze zwalczaniem zmęczenia i senności. Ciecierzycę i różne gatunki fasoli z łatwością możemy dodawać do sałatek i dań głównych, przerabiać je na zupy-krem - możliwości jest naprawdę wiele.

Jagody Goji

Popularny superfoods to nie tylko bogactwo ważnych witamin i minerałów, lecz także energetyczny zastrzyk, na który możemy obie pozwolić o każdej porze dnia. Według badań, regularne spożywanie Goji już po 14 dniach przynosi niesamowite efekty - osoby, które poddały się eksperymentowi po dwóch tygodniach lepiej się wysypiały, nie miały problemów z wybudzaniem się i przez cały dzień cieszyły się z dużych zapasów energii. 

Orzeszki ziemne

Orzeszki ziemne są dobrym źródłem magnezu i fosforu, czyli składników odżywczych zaangażowanych w produkcję energii w organizmie. Orzeszki są również doskonałym źródłem niacyny, ważnej witaminy z grupy B, która pomaga przekształcać żywność w energię.

Jajka

Wysokiej jakości białko zawarte w jajach pomaga w utrzymaniu silnych mięśni i kości. Jajka są również pełne witamin z grupy B, takich jak witamina B12, która jest składnikiem odżywczym wspomagającym produkcję energii komórkowej.

Gruszki

Gruszki to naturalne źródło energii. Ze względu na zbilansowanie naturalnych cukrów i błonnika, owoce te dostarczają organizmowi trwałej energii, która pozwala nam działać bez zwiększania poziomu cukru we krwi. Jedna średnia gruszka zawiera 15 gramów naturalnych cukrów i 6 gramów błonnika.

Zobacz wideo Jak Honorata Skarbek dba o figurę i czy jest na jakiejś diecie? Zdradza też. ile waży
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.