Czy spożywanie miodu może wspomóc utratę masy ciała? Okazuje się, że tak. Warto jednak pamiętać o umiarze

Miód odznacza się niższym indeksem glikemicznym niż biały cukier. Ponadto zawiera przeciwutleniacze, witaminy i minerały. Jedna łyżka miodu zawiera około 67 kalorii.

Nie jest tajemnicą, że miód zawiera cukier, jednak jest znacznie lepszym wyborem od rafinowanego cukru, ponieważ ma w sobie witaminy i minerały. W przypadku miodu nie ma więc mowy o pustych kalorii. Czy to oznacza, że miód może sprzyjać odchudzaniu?

Zobacz wideo

Miód spożywany w ograniczonych ilościach może sprzyjać wysiłkom związanym z odchudzaniem, ponieważ jest źródłem potrzebnych składników odżywczych. Więcej na temat korzyści płynących z wprowadzenia miodu do diety znajdziecie TUTAJ

Miód a odchudzanie. Czy warto wprowadzić go do diety?

Z pewnością warto postawić na miód w formie zamiennika cukru rafinowanego. Miód działa jako paliwo do produkcji glukozy przez wątrobę. Ta glukoza utrzymuje wysoki poziom cukru w ??mózgu i zmusza go do uwalniania hormonów spalających tłuszcz. 

Stosowanie miodu to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie zdrowia i sprawności fizycznej. To doskonały zamiennik białego cukru w wypiekach, deserach i słodzonych napojach. Uważa się, że jednym z najlepszych sposobów na używanie miodu w celu utraty wagi jest spożywanie jednej łyżeczki miodu przed snem. Pomoże to organizmowi spalić więcej tłuszczu we wczesnych godzinach snu. Dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest wypijanie szklanki ciepłej wody z dodatkiem miodu i soku z cytryny. Tak przygotowana mikstura korzystnie wpływa na układ trawienny, pobudza metabolizm, sprzyja oczyszczaniu organizmu i zawiera spore ilości witaminy C.

Przypomnijmy, że miód ma również działanie tłumiące apetyt, co oznacza, że może zapobiec przejadaniu się i w efekcie spożyciu nadmiernej liczby kalorii. Miód świetnie sprawdzi się także w chwilach słabości. Jeśli czujesz, że brakuje ci słodyczy, postaw na łyżkę miodu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.