Masz spięte biodra i obolałe stawy od długiej pracy w pozycji siedzącej? Oto ćwiczenia, które przyniosą ulgę

Całodzienne siedzenie przy biurku może skutkować nieprzyjemnym uciskiem w biodrach. W jaki sposób sobie pomóc, aby pozbyć się bólu? Te ćwiczenia mogą przynieść ulgę.

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji może powodować bóle kręgosłupa oraz bioder. Pomocą w takiej sytuacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, które rozciągają nasze mięśnie, pozwalając im zrelaksować się po niewygodnej pozycji.

Ćwiczenia odciążające biodra i stawy

Jeśli często dopadają cię bóle spowodowane długim siedzeniem za biurkiem, koniecznie włącz do swojej rutyny trening, który będzie skupiał się na problematycznych częściach ciała. Ćwiczenia wzmocnią i rozciągną mięśnie; regularne zajęcia to prawdziwa ulga dla twojego ciała. W przyszłości, gdy tylko poczujesz dyskomfort, wróć do poniższej listy i zrób szybki trening.

Ćwiczenie pierwsze - wypady w bok

Stań prosto, rozstawiając nogi na szerokość bioder. Następnie, zachowując proste plecy zrób wykrok jedną nogą w bok tak, aby zgiąć kolano i wykonać przysiad, jednocześnie prostując drugą nogę. Wykonaj po 15 powtórzeń na każdą nogę.

Ćwiczenie drugie - pozycja szczęśliwego dziecka

Połóż się na macie, przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Kolejnym krokiem jest złapanie dłońmi za podeszwy stóp i delikatne odwodzenie nóg na boki w taki sposób, aby poczuć, że rozciągamy wewnętrzną część ud. Następnie zacznij kołysać ciałem na boki, cały czas trzymając się za stopy. 

Ćwiczenie trzecie - wypychanie bioder w górę

Pozostań na macie. Nogi zegnij w kolanach, stopy rozstaw na szerokość bioder. Ręce połóż wzdłuż ciała. Następnie wypchnij biodra w górę, tym samym odrywając tułów od maty. Wtedy umieść pod plecami ręce i chwyć się za dłonie, pilnuj wyprostowanych rąk w łokciach i napnij delikatnie mięśnie poprzez ściągnięcie łopatek. Wytrzymaj w przyjętej figurze kilkanaście sekund i wróć do leżenia na plecach.

Ćwiczenie czwarte - pozycja gołębia

Przyjmij pozycję klęku podpartego na prostych ramionach i nogach. Następnie przesuń lewą nogę do przodu, zegnij kolano i ułóż nogę tak, aby palce stopy skierowane były w prawą stronę. Prawą nogę wyprostuj do tyłu. Połóż klatkę piersiową na zgiętej lewej nodze i poczuj rozciągające się mięśnie. Wytrzymaj minutę i zamień pozycję nóg.

Ćwiczenie piąte - pozycja trójkąta

Wstań z maty i rozstaw nogi szerzej, niż na szerokość bioder. Następnie ustaw lewą stopę w taki sposób, aby palce skierować w lewą stronę. Prawa stopa z lewą powinna stworzyć kąt 45 stopni. Następnie delikatnie pochyl ciało w kierunku lewej nogi; lewa ręka sięga do lewej stopy, prawa ręka wyprostowana celuje w sufit. Podążaj wzrokiem za prawą ręką, kierując głowę w tę samą stronę. Utrzymaj pozycję pół minuty, wróć powoli do pozycji wyjściowej i zrób to samo zamieniając pozycję nóg. Pamiętaj, że obie nogi powinny być proste w kolanach.

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.