Czy akupresura może pomóc w odchudzaniu? Na pewno nie zaszkodzi

Akupresura to jedna z alternatywnych metod leczenia, która może korzystnie wpłynąć na proces odchudzania. W tym tekście przedstawimy najważniejsze punkty akupresury.

Akupresura to znana od tysięcy lat alternatywna metoda leczenia, która polega na uciskaniu palcami konkretnych punktów w ciele. Warto dodać, że nie ma ona żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczną metodą, którą śmiało mogą wypróbować nawet sceptycy. 

Zobacz wideo

Wśród korzyści płynących ze stosowania akupresury możemy wyróżnić przyspieszenie metabolizmu, utratę wagi, poprawę zdrowia jelit i ograniczenie apetytu. Pamiętajmy jednak, że nawet regularne stosowanie tej metody nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie zostanie połączone ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną.

Te punkty akupresury mogą pomóc w utracie kilogramów

PUNKT UCHA

Aby znaleźć odpowiedni punkt przy uchu, otwieraj i zamykaj usta, przykładając kciuk w miejscu, gdzie szczęka najbardziej się porusza. Jak już uda ci się go zlokalizować, przez trzy minuty wywieraj średni nacisk na znajdujący się przy uchu obszar.

Efekt:

Poprawa trawienia i zmniejszenie apetytu. 

GÓRNA WARGA

Kolejny punkt akupresury znajduje się między nosem a górną wargą, czyli dokładnie tam, gdzie mamy wgłębienie zwane rynienką. Po zlokalizowaniu uciskaj punkt przez pięć minut i powtarzaj dwa razy dziennie.

Efekt:

Zmniejszenie apetytu i kontrolowanie uczucia głodu.

WEWNĘTRZNY ŁOKIEĆ

Ten punkt znajduje się po wewnętrznej stronie zagięcia łokcia. Użyj kciuka, aby wywierać nacisk przez minutę każdego dnia.

Efekt:

Lepsze trawienie, pobudzenie pracy jelit, poprawa czynności trawiennych.

Poza tymi trzema głównymi punktami, pozostałe punkty ucisku wokół ciała znajdują się na kolanie, poniżej pępka, w pobliżu kostek oraz w okolicy żeber.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.