Dieta oczyszczająca. Oto kilka porad, które pomogą ci przeprowadzić detoks

Dieta oczyszczająca ma wielu zwolenników, jednak jej efekty zauważymy dopiero wtedy, gdy podejdziemy do niej w odpowiedni sposób.

Dieta detoksykacyjna może mieć wiele zalet, o ile wiemy, jak się za nią zabrać. W tym tekście przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą ci prawidłowo przeprowadzić oczyszczanie.

Zobacz wideo

Pamiętajmy jednak, że organizm został tak skonstruowany, by samodzielnie się oczyszczać. Mimo to zwolennicy diety oczyszczającej nie rezygnują z detoksów. Jeśli również się zdecydujesz, polecamy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów.

Jak przygotować się do diety oczyszczającej?

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed rozpoczęciem oczyszczania, to konsultacja z lekarzem lub dietetykiem. Warto upewnić się, czy przeprowadzenie detoksu nie spowoduje szkodliwych dla zdrowia skutków.
  2. Wiele osób decydujących się na oczyszczanie organizmu skupia się tylko na pożywieniu. Należy jednak pamiętać, że podczas stosowania tej diety używki, takie jak kofeina, nikotyna czy alkohol, nie wchodzą w grę. Mile widziane są jednak napary ziołowe oraz duże ilości wody.
  3. Jak pewnie wiesz, istnieje wiele rodzajów diet oczyszczających. Swój wybór postaraj się oprzeć na budowie ciała, ogólnym spożyciu kalorii i osobistych preferencjach. TUTAJ przeczytasz więcej na temat detoksu za pomocą soków.
  4. Jeśli decydujesz się na dietę oczyszczającą, przygotuj się na pewne objawy, które mogą wystąpić podczas jej stosowania. Mowa tu o zmęczeniu, nudnościach, bólach głowy i wymiotach - są one przejściowe i występują w początkowej fazie.
  5. Lepiej będzie, jeśli podczas detoksu zrezygnujesz z treningów. Możesz oczywiście postawić na lekkie aktywności fizyczne, jednak pamiętaj, że podczas tej diety będziesz dostarczać organizmowi znacznie mniejszą liczbę kalorii, niż zazwyczaj.
  6. Po zakończeniu diety oczyszczającej stopniowo wprowadzaj pozostałe pokarmy. Pamiętaj, że do utrzymania efektu konieczne jest zdrowe odżywianie, dlatego lepiej zapomnieć o złych nawykach żywieniowych i potraktować detoks jako wstęp do racjonalnego żywienia.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.