Dietetycy odradzają jedzenia tych produktów. Podpowiadamy, czego lepiej unikać

Chcesz wiedzieć, czego odradzają eksperci? Przedstawiamy listę produktów, których dietetycy nie umieszczają na swoich talerzach.

Na sklepowych półkach nie brakuje produktów, które mogę negatywnie wpłynąć nie tylko na naszą sylwetkę, ale też na zdrowie. Niektórych z nich nawet możemy o to nie podejrzewać, dlatego ważne jest, by zwracać uwagę na składy żywności.

Zobacz wideo

Poniżej przedstawiamy listę produktów, których zdecydowanie odradzają specjaliści od zdrowego odżywiania.

Produkty spożywcze, których odradzają dietetycy

Przetworzone wędliny

W gotowych wędlinach z długą datą przydatności możemy znaleźć szeroką gamę dodatków, takich jak polepszacze i konserwanty, których wolelibyśmy unikać. Te sklepowe wersje są zwykle mocno przetworzone.

Margaryna

Większość margaryn opiera się głównie na wysoko przetworzonych olejach roślinnych (zwłaszcza oleju sojowym i palmowym). Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór masła pochodzącego od zwierząt karmionych trawą, ponieważ te masła zawierają wysoki poziom kwasów tłuszczowych omega-3.

Soki owocowe

Butelkowane soki owocowe, które możemy dostać w sklepach często są dosładzane i nie zapewniają wszystkich wartości odżywczych tak, jak w przypadku świeżych owoców. Lepiej wybrać ulubiony owoc lub przygotować koktajl w domu.

Jogurty owocowe

Ta opcja również zawiera spore ilości cukru. To właśnie z substancji słodzących pochodzi 50% kalorii zawartych w produkcie. Lepiej postawić na jogurt naturalny i dodać do niego świeżych owoców, a także płatków owsianych. Taka opcja świetnie sprawdzi się jako pożywne śniadanie lub zdrowa przekąska. 

Wafle ryżowe

Swego czasu uważane były za jeden z lepszych wyborów dla osób na diecie odchudzającej. Coraz częściej mówi się jednak, że wytwarzane są one z węglowodanów, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Trudno mówić tu o pełnowartościowej przekąsce, których przecież jest mnóstwo. 

Więcej o: