Robisz wszystko, jak należy, a twoja dieta nie działa? Oto kilka częstych powodów

Jesteś na diecie, ale nie widzisz efektów? Zwróć uwagę na niektóre popularne błędy. Przedstawiliśmy je w poniższym tekście.

Często zdarza się, że stosowana przez nas dieta nie przynosi oczekiwanych efektów. Istnieje kilka powszechnych błędów, które popełniamy bez względu na to, jaki sposób odżywiania wybraliśmy.

Zobacz wideo

Poniżej przedstawiamy powody, dla których dieta nie działa. Zanim stwierdzisz, że nic ci nie pomoże, sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Dlaczego dieta nie przynosi efektów?

Pomijanie posiłków

Ta częsta praktyka sprawia, że metabolizm zwalnia, a ciało przestawia się na magazynowanie tłuszczu. Rezygnacja z posiłków przyczynia się także do napadów głodu, który skutkuje spożyciem większej ilości kalorii, zwykle wieczorem. Znacie to?

Brak planu

Jeśli postanowimy jedynie, że będziemy zdrowo się odżywiać, rzeczywistość szybko pokaże nam, że nie jest to wcale takie proste. Warto planować posiłki z wyprzedzeniem, a przed pójściem na zakupy, koniecznie sporządzić listę potrzebnych produktów.

Picie zbyt małej ilości wody

Woda nie zawiera kalorii, poprawia metabolizm, nawadnia, oczyszcza organizm, a także wpływa na uczucie sytości, zmniejszając tym samym apetyt. To tylko niektóre korzyści płynące z picia wody. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

Narzucanie zbyt dużych restrykcji 

Ograniczenia narażają nas na porażkę i w większości przypadków nie sprawdzą się na dłuższą metę. Zbyt restrykcyjny plan żywieniowy szybko nas zniechęci i może doprowadzić do objadania się, co da nam efekt przeciwny do zamierzonego. 

Kierujesz się wagą

To, ile ważymy, zależy od wielu czynników. Często mimo diety i regularnych treningów waga nie spada, jednak nie oznacza to, że nie zmienia się skład naszego ciała. Być może miejsce tłuszczu zajęły mięśnie, dlatego warto jest sugerować się centymetrami, nie kilogramami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.