MiniMonster - cztery ćwiczenia, minimum sprzętu i maksimum spalania kalorii

Te cztery ćwiczenia pomogą ci w krótkim czasie spalić nawet kilkaset kalorii i wzmocnić kondycję. Alexia Clark udowadnia, że potrzebujemy naprawdę niewiele do efektywnego treningu.

Alexia Clark jest popularną na Instagramie trenerką, która stara się proponować ćwiczenia, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wielbicieli aktywności fizycznej. Jej propozycje bez problemu powtórzymy w domowym zaciszu. Do tego zestawu, który autorka nazwała "Mini Monster" potrzebujemy jedynie maty treningowej i opcjonalnie zestawu taśm treningowych.

 

Mini Monster od Alexi Clark - cztery ćwiczenia na spalenie zbędnych kalorii

Trenerka poleca, aby każde z poniższych ćwiczeń wykonać w trzech rundach po podaną liczbę powtórzeń. Minibandy, których używa, pomogą w szybszym wzmocnieniu mięśni i budowaniu kondycji, nie są jednak niezbędne do treningu

Ćwiczenie pierwsze - jak największa liczba powtórzeń w ciągu 60 sekund

Przyjmij pozycję deski na prostych rękach. Następnie na zmianę w szybkim tempie przyciągaj ugiętą w kolanie nogę do ręki po przeciwnej stronie ciała. Po kilku powtórzeniach, opuść ciało na matę i podnieś w górę jednocześnie wyprostowane ręce i nogi. Jeśli posiadasz taśmę treningową, zaczep ją wokół nadgarstków i staraj się, aby podczas całego ćwiczenia była napięta.

Ćwiczenie drugie - 10 powtórzeń

Oprzyj stopy na kanapie lub niskim stoliku, dłonie postaw na ziemi. Stopy rozstaw na szerokość bioder. Jeśli masz taśmę, zaczep ją na nadgarstkach. Następnie krokiem odstawno-dostawnym przejdź dłońmi do przodu, tak aby wyprostować ręce w łokciach i nogi w kolanach. Następnie wróć do tym samym ruchem do krawędzi kanapy lub stołu.

Ćwiczenie trzecie - 15 powtórzeń

Usiądź na macie, jeśli masz taśmę treningową, umieść ją nad nadgarstkami i napnij. Unieś w górę zgięte i złączone w kolanach nogi. Odchyl się lekko do tyłu, a następnie wyprostuj ręce równolegle do podłogi, cały czas zachowując napiętą gumę. Potem zegnij ręce w łokciach i napnij taśmę, jednocześnie podciągając ręce lekko w górę.

Ćwiczenie czwarte - 12 powtórzeń na stronę

Zostań w pozycji siedzącej z uniesionymi i złączonymi nogami. Złap taśmę w dłonie i przekręć ciało na lewy bok, rozciągając jednocześnie w tę stronę gumę tak, aby wyprostować lewą rękę w łokciu. Wróć do pionu, a następnie powtórz to samo na prawą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.