Ćwiczenia na płaski brzuch i pozbycie się boczków. Po dwóch tygodniach zobaczysz efekty

Wyrzeźbienie mięśni brzucha wymaga więcej ćwiczeń niż same brzuszki. Regularne wykonywanie tego treningu może ci pomóc osiągnąć wymarzone efekty.

Płaski brzuch z estetycznie zarysowanymi mięśniami jest marzeniem wielu z nas. W tym celu każda część brzucha wymaga osobnej uwagi i dopasowanego treningu. Poniższy zestaw nie tylko pomoże w wyćwiczeniu sześciopaku, lecz także wzmocni naszą kondycję i wytrzymałość, a także pozytywnie wpłynie na nasz kręgosłup i zalegające boczki. Gotowi? Do dzieła!

Sześć ćwiczeń na płaski brzuch - tak wzmocnisz mięśnie i zredukujesz tkankę tłuszczową

Aby pracować nad całym brzuchem, należy do treningu włączyć ćwiczenia, które będą kolejno się skupiać na mięśniach prostych, skośnych oraz tych zlokalizowanych w dolnej części tej partii ciała. Nie istnieje jedna uniwersalna pozycja, która by w takim samym stopniu zaangażowała wszystkie mięśnie - z tego względu tak ważne jest urozmaicanie treningów. Każde z poniższych ćwiczeń wykonaj w trzech rundach po półtorej minuty.

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się brzuchem na macie lub piłce do ćwiczeń. W jednym momencie podnieś do góry wyprostowane ręce i nogi. Następnie pomału opuść je z powrotem na ziemię. Wykonując tę pozycje na piłce mięśnie wykonują większą pracę. 

Ćwiczenie drugie

Połóż się plecami na macie. Ręce skrzyżuj na wysokości klatki piersiowej. Unieś w górę nogi ze złączonymi kolanami w taki sposób, aby uzyskać kąt 90 stopni. Następnie angażując w ruch mięśnie brzucha, unieś tułów w górę. 

Ćwiczenie trzecie

Nie zmieniając pozycji, postaw obie stopy na ziemi. Następnie wyciągnij ręce do przodu, lekko unosząc je nad ziemią. Z pomocą mięśni brzucha lekko unieś ramiona z podłogi. Następnie na przemian dotykaj dłońmi do kostek u nóg. Staraj się wykonać ćwiczenie w dość szybkim tempie.

Ćwiczenie czwarte

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Następnie przejdź do pozycji deski na prostych rękach. Oderwij nogę od ziemi i przyciągnij prawe kolano do lewej ręki, następnie powtórz to samo z lewą nogą i prawą ręką. Postaraj się utrzymać najszybsze możliwe tempo.

Ćwiczenie piąte

Usiądź na macie, zegnij nogi w kolanach i unieś je nad podłogę. Jednocześnie odchyl plecy lekko do tyłu, wyprostuj ręce prostopadle do ciała i wyprostuj nogi w kolanach. Przytrzymaj kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie szóste

Ostatnim ćwiczeniem w każdej rundzie będzie deska w dwóch wariantach. Zacznij od planku na prostych rękach, przytrzymaj kilka sekund i zejdź do planku na rękach zgiętych w łokciach pod kątem 90 stopni. Po kilku sekundach wróć do wyprostowanych łokci. 

Zobacz wideo Sandra Kubicka poleca ćwiczenia ABS. 20 minut pomoże Ci w zbudowaniu mięśni brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.