24-godzinny detoks - jak go stosować, czy jest bezpieczny? Poznaj sposoby dietetyków

Chociaż jedzenie należy do jednej z większych przyjemności, dłuższe nie zwracanie uwagi na dostarczane kalorie może skutkować przykrą niespodzianką na wadze. Jak przeprowadzić detoks, jeśli organizm wyraźnie domaga się oczyszczenia z toksyn?

Detoks może nam poprawić samopoczucie, zmniejszyć uczucie ciężkości żołądka, pomóc w problemach z nadmierną sennością. Nie jest konieczny, ale w chwilach, gdy czujemy się nieznośnie przejedzeni może przynieść ulgę i przywrócić przemiany metaboliczne do normy. W jaki sposób przeprowadzić domowy detoks? Oto porady od dietetyków współpracujących z "Byrdie".

Kilka sposobów na domowy detoks

Wyśpij się

Podczas snu obniża się poziom stresu, procesy metaboliczne wracają do normalnego rytmu pracy, a nasze ciało może właściwie się zresetować i odpocząć. Raz na pewien czas pozwól sobie na 10 godzin nieprzerwanego snu - taki senny detoks pomoże na pozbycie się toksyn zalegających w naszym ciele.

Zaczynaj dzień od wody

Dawka wody po przebudzeniu pobudzi nasze komórki do działania. Właściwe nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla odpowiedniego poziomu cukru oraz usuwania toksyn z organizmu.

Pamiętaj o przerwach na rozciąganie

Raz na godzinę zrób sobie przerwę na pięciominutowy stretching. Nawet tak niewielka dawka ruchu zmniejsza napięcie mięśniowe, pomaga w procesach metabolicznych i spalaniu kalorii.

Trening cardio

Ruch to najlepszy sposób, aby "wychodzić" ospałość, która towarzyszy nam po obfitym posiłku. Ćwiczenia cardio poprawiają wydolność sercową i płucną, poprawiając tym samym przepływ tlenu oraz składników odżywczych między komórkami ciała, co skutkuje sprawniejszym funkcjonowaniem wszystkich narządów.

Unikaj alkoholu

Dla naszego organizmu alkohol jest toksyną, co oznacza, że spożywanie go w nadmiarze prowadzi do zaburzenia procesów metabolicznych. Innymi słowy - wypicie zbyt dużej ilości wina będzie skutkować odkładaniem się tkanki tłuszczowej, przez to, że organizm nie będzie w stanie właściwie spalić kalorii dostarczanych z jedzeniem.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o swojej diecie. "To był rodzaj wegańskiego detoksu"
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.