Te herbaty mogą pomóc w odchudzaniu. Poznaj ich właściwości

Wśród licznych korzyści, jakie niesie za sobą picie herbaty, znajdzie się także jej wpływ na proces odchudzania. Herbata może przyspieszyć utratę kilogramów.

Herbata ma na świecie wielu zwolenników. Lubiana jest nie tylko za walory smakowe, ale też właściwości, którymi charakteryzuje się każda z odmian. Przedstawimy je poniżej.

Wpływ herbaty na odchudzanie

W tym tekście opiszemy, w jaki sposób picie herbaty może wpływać na proces redukcji masy ciała i zmniejszenia tkanki tłuszczowej

ZIELONA HERBATA

Jest bogata w przeciwutleniacze zwane katechinami, które pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów, sprzyjają redukcji tkanki tłuszczowej oraz obniżają poziom glukozy we krwi. Zielona herbata korzystnie wpływa na metabolizm. Wyjątkowym działaniem charakteryzuje się sproszkowana zielona herbata matcha, o której przeczytacie tutaj.

HERBATA PU-ERH

Ten rodzaj herbaty może hamować przyrost masy ciała, jednocześnie obniżając zarówno poziom cukru, jak i poziom trójglicerydów we krwi. Te właściwości sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako napój po obfitym posiłku. Pu-erh jest bogata w niezbędne dla organizmu flawonoidy, aminokwasy i sole mineralne.

BIAŁA HERBATA

Zawiera spore ilości katechin powiązanych z utratą kilogramów. Badania wykazują, że regularne picie białej herbaty może przyczynić się do rozpadu komórek tłuszczowych, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się nowych. Ponadto biała herbata wspomaga prawidłową pracę jelit i reguluje rytm wypróżnień, co jest istotne podczas odchudzania.

CZARNA HERBATA

Jej właściwości często nie są doceniane. Czarna herbata korzystnie wpływa na trawienie, a także pomaga obniżyć stężenie złego cholesterolu we krwi. Należy jednak pamiętać, że ilość garbników zawartych w czarnej herbacie może utrudniać wchłanianie białka i niektórych pierwiastków, takich jak żelazo, dlatego lepiej zrezygnować z niej podczas posiłków.

Zobacz wideo

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów herbaty to zdrowa alternatywa dla wysokokalorycznych napojów. W połączeniu ze zdrową dietą i regularną aktywnością fizyczną, herbata może przyczynić się do utraty kilogramów i redukcji tkanki tłuszczowej. 

Więcej o: