Dwa ćwiczenia, które jednocześnie angażują do pracy nogi i brzuch. Trenuj codziennie - pierwsze efekty już po tygodniu

Jeśli twoim celem jest wzmocnienie mięśni brzucha i nóg, nie musisz wykonywać oddzielnych treningów na te partie ciała - wystarczy wykonywać regularnie te ćwiczenia.

Wiele kobiet marzy o płaskim brzuchu i smukłych nogach. Szukając odpowiedniego treningu, czasem odnosi się wrażenie, że aby osiągnąć zamierzone efekty, trzeba nieustannie odwiedzać siłownię i spędzać wiele czasu, wyszukując coraz nowsze ćwiczenia, skupiające się na poszczególnych partiach ciała. Tak naprawdę jedyne, czego potrzebujemy to mata, odrobina czasu wolnego i systematyczność. 

Dwa ćwiczenia na dwie partie ciała - tak wytrenujesz brzuch i nogi

Poniższy trening składa się tylko z dwóch ćwiczeń, które zrobimy na macie. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem właściwie rozgrzać ciało; z pomocą przyjdą TE pozycje. Po prawidłowym rozruszaniu się wykonaj poniższe propozycje w dwóch lub trzech seriach po pięć minut. Każde ćwiczenie wykonuj bez przerwy przez minutę, następnie odpoczywając przez 15 sekund w jednej serii, oraz minutę między każdą serią.

Ćwiczenie pierwsze - flutter kick

Połóż się na plecach na macie, ręce wyciągnij wzdłuż ciała. Następnie unoś wyprostowane nogi kilka centymetrów w górę, wykonując kopnięcia, jednocześnie podnosząc lekko głowę i szyję, używając do tego mięśnie brzucha. Zatrzymaj się w momencie, w którym plecy nie odrywają się jeszcze od podłoża. Tym samym ruchem wróć nogami na ziemię. Jeśli czujesz dyskomfort, umieść dłonie pod dolną częścią pleców, aby zwiększyć swoją stabilność. Pilnuj, aby podczas całego ćwiczenia nogi były wyprostowane.

pozycja  flutter kickpozycja flutter kick Star Pilates - Instagram @starpilatesistanbul

Ćwiczenie drugie - zmodyfikowany flutter kick

Usiądź  na macie, z wyprostowanymi przed siebie nogami. Ręce oprzyj za sobą, palce dłoni skieruj w stronę ciała. Zginając ręce w łokciach, obniż się tak, aby przedramiona stworzyły kąt 45 stopni. W tej pozycji unieś nogi tym samym sposobem, co podczas pierwszego ćwiczenia. Pamiętaj by były proste, ruszając nimi naprzemiennie, cały czas trzymaj kilka centymetrów nad ziemią, nie dotykając nimi do powierzchni. Jeśli chcesz zwiększyć intensywność ćwiczenia, możesz delikatnie unieść nogi w górę.

Zobacz wideo Weronika Rosati motywuje do ćwiczeń w domu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.