Dieta na zdrowe włosy. Przedstawiamy 5 produktów spożywczych, dzięki którym twoje włosy będą grube i gęste

Odpwiednia dieta powinna stanowić podstawę dla pielęgnacji włosów od zewnątrz. Jeśli nie dostarczymy wszystkich niezbędnych składników, trudno będzie nam osiągnąć zadowalający efekt.

Wygląd naszych włosów w dużej mierze zależy od tego, co spożywamy. Produkty do pielęgnacji, które działają od zewnątrz, mogą wpłynąć na wygląd i kondycję włosów, jednak to, czy urosną zdrowe, jest głównie kwestią diety.

Zobacz wideo

Nasze włosy, podobnie jak ciało, potrzebują składników odżywczych i witamin. Gdy czegoś im brakuje, wolniej rosną, wypadają, stają się cienkie i matowe. Można śmiało powiedzieć, że wygląd naszych kosmyków jest odzwierciedleniem sposobu odżywiania. 

Produkty spożywcze, które korzystnie wpływają na włosy

Istnieje wiele produktów o korzystnym wpływie na jakość pukli. Poniżej przedstawimy niektóre z nich.

BATATY

Słodkie ziemniaki uznawane są za jeden z lepszych pokarmów dla włosów. Zawierają duże ilości beta-karotenu, który przyspiesza wzrost. Bataty zapewniają włosom także nawilżenie i odżywiają je.

SZPINAK 

Liście szpinaku są bogate w składniki odżywcze i minerały, w tym witaminę C, witaminę A i żelazo, które są niezbędne do wzrostu włosów. One również wpływają na naturalne nawilżenie skóry głowy. 

AWOKADO

Awokado jest doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 3. Zawiera również dużą ilość witaminy E, która przyspiesza wzrost włosów.

SIEMIĘ LNIANE

Nasiona lnu są nie tylko doskonałym źródłem kwasów 0mega-3 i witaminy C, ale zawierają także wiele składników odżywczych i mineralnych, takich jak żelazo, magnez, wapń i cynk.

JAJKA 

Jajka mają w sobie białko i biotynę, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów. Regularne spożywanie sprawi, że kosmyki staną się zdrowe, miękkie i gęste. Niedobór biotyny prowadzi z kolei do nasilenia wypadania włosów i rozdwajania się końcówek.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.