Ewa Chodakowska nawołuje do niepopadania w przesadę. "Nie jesteśmy niezniszczalni"

Choć Ewa Chodakowska stanowi doskonały przykład energicznej osoby w ciągłym ruchu, celebrytka zwraca uwagę na to, dlaczego warto się zatrzymać i zobaczyć, czy na pewno nie eksploatujemy się ponad normę.

Ewa Chodakowska codziennie motywuje tysiące kobiet do treningów, zmiany diety i sposobu, w jaki patrzą na swoje ciało. Trenerka tym razem postanowiła uświadomić, jak ważne jest czasem zwolnienie tempa. Zdrowy tryb życia to nie tylko ćwiczenia i odżywianie, lecz także umiejętność powiedzenia sobie stop w odpowiednim momencie. 

 

Ewa Chodakowska o zdrowym podejściu do wielkich zmian

Część osób, które niekoniecznie pozytywnie podchodzą do działań trenerki, zarzuca, że Chodakowska mówi wyłącznie o diecie i intensywnych ćwiczeniach. Celebrytka tym wpisem pokazała, że ważne jest, aby czytać podawane informacje ze zrozumieniem. Tak - aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie są bardzo ważne, ale ważniejsze jest zdrowie i samoświadomość, oraz umiejętność znalezienia równowagi.

Dbam o siebie i swoje zdrowie rozsądnie! Nie nadużywam swoich mocy, nie eksploatuje organizmu ponad normę. Pamiętaj! Nie jesteśmy niezniszczalni! Nasze ciało musi nam starczyć na całe życie! I tutaj żadne skrajności nie są dobre! Ani negowanie zdrowego stylu życia ani zajeżdżanie się w imię idealnej sylwetki! - zaznaczyła na Instagramie Chodakowska.

Ewa podkreśliła, że zarówno zaniedbywanie sylwetki, jak i jej nadmierne pilnowanie nie prowadzi do niczego dobrego i może skrócić nasze życie. Warto jest znaleźć swój balast, celebrować piękne momenty i rozsądnie podchodzić do tematu treningów i diety.

Mnie się marzy dożyć późnej starości w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej, w zdrowiu i sprawności. Otoczona moją rodziną i przyjaciółmi. Przyziemne? Może, ale niczego bardziej nie pragnę. Dlatego dbam o siebie i swoje zdrowie rozsądnie- dodaje Chodakowska.

Wartko postawić zdrowie na pierwszym miejscu. Być może powyższe słowa Ewy to truizm, nie mniej jednak, każda motywacja do tego, aby dbać o siebie jest tak samo ważna.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.