Dlaczego warto zacząć biegać jesienią? Oto powody, by przekonać się do takiej formy aktywności

Przez lato obiecywałaś sobie, że zaczniesz biegać? Nawet jeśli ci się nie udało, jesień to doskonała pora, aby nadrobić zaległości. Oto zalety z joggingu w tym czasie.

Bieganie może stać się przyjemną częścią dnia niezależnie od naszej motywacji - czy chcemy zgubić zbędne kilogramy, czy wzmocnić kondycję, czy zaczynamy przygotowywać się do wymarzonego maratonu. Chociaż wielu osobom jesień kojarzy się ze spadkiem formy, jest to doskonały czas, aby zacząć biegać. Dlaczego? Argumenty znajdziecie poniżej.

Cztery powody, aby zacząć biegać jesienią

Po pierwsze - dostarczysz cenną porcję endorfin

Liczba pochmurnych dni w drugiej połowie roku może przyczynić się do spadku naszego samopoczucia. Ruch w naturalny sposób pomaga w uwolnieniu hormonów szczęścia, czyli endorfin. Regularne bieganie w jesienne dni może nam pomagać w uporaniu się z dopadającą nas chandrą.

Po drugie - przygotujesz formę na wiosnę

Jeśli zamiast dłuższego wylegiwania się rankiem w łóżku lub wieczornej sesji przed telewizorem wybierzesz jogging, twoja kondycja w końcu się poprawi, a na wiosnę forma będzie o niebo lepsza. Wystarczy nawet godzina tygodniowo poświęcona bieganiu, aby po kilku miesiącach poczuć różnicę.

Po trzecie - znikną zbędne kilogramy

Właściwe pozbywanie się nadprogramowej warstwy tłuszczu oczywiście idzie w parze z dobrze dobraną dietą, niemniej jednak ruch jest równie ważny. Jeśli nie lubisz siłowni, a ćwiczenia na macie nie są w twoim stylu, koniecznie wypróbuj jogging. Zacznij od dłuższych spacerów i truchtu, stopniowo zwiększając prędkość lub próbując biegi interwałowe.

Po czwarte - wzmocnisz odporność i zahartujesz się przed zimą

Rześkie jesienne powietrze dotleni organizm. Lepsze krążenie krwi sprawi, że składniki odżywcze szybciej będą krążyć po naszym ciele, a tym samym nasza bariera przed wirusami wzmocni się. Bieganie usprawnia pracę komórek, które są odpowiedzialne za walkę z potencjalnymi bakteriami. Pamiętajmy jednak, aby właściwie się do biegania przygotować i wyposażyć się w dobry strój, dopasowany do warunków pogodowych.

Zobacz wideo Jak zacząć biegać? 9 wskazówek
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.