Marzy ci się płaski brzuch? Oto ćwiczenia abs dla początkujących. Jest moc!

Kayla Itsines nie zapomina o tej części swoich obserwatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z treningami. Specjalnie dla nich popularna trenerka opracowała domowe ćwiczenia na płaski brzuch.

Jeśli jeszcze nie przekonałaś się do ćwiczeń w domu, z pomocą może przyjść poniższy trening Kayli Itsines. Tym razem trenerka skupia się na mięśniach brzucha. Przedstawione pozycje powinny zwrócić uwagę osób, które dopiero zaczynają myśleć o pięknej sylwetce - oto idealny trening dla początkujących.

 

Domowy trening abs dla początkujących

Skośne brzuszki - 10 powtórzeń na stronę

Połóż się na macie. Unieś mięśniami brzucha tułów lekko do góry. Następnie wykonuj takie ruchy nogami, jak przy ćwiczeniu rowerka. Staraj się dotknąć prawym kolanem do lewego łokcia i na odwrót. 

Łapanie za kostki - 10 powtórzeń na stronę

Pozostań w leżeniu ma macie. Zegnij nogi w kolanach, stopy stabilnie oprzyj o podłoże. Następnie, szybkim ruchem postaraj się dotknąć dłońmi do kostek, unosząc przy tym delikatnie tułów w gorę, aby poczuć pracujące mięśnie brzucha.

Pojedyncze opuszczanie nogi w pozycji leżącej - 10 powtórzeń na stronę

Pozostając na macie, unieś w górę obie nogi, lekko uginając je w kolanach. Następnie, naprzemiennie opuszczaj raz jedną, raz drugą nogę, używając do tego mięśni brzucha.

Plank z przejściem - 10 powtórzeń

Przyjmij pozycję planku na prostych rękach, następnie przejdź stopami na taką wysokość, aby przyjąć pozycję klęku podpartego. Tym samym ruchem wróć do pozycji deski i powtórz 10 razy.

Boczny plank - 20 sekund na stronę

Połóż się na lewym boku, następnie unieś ciało i przenieś jego ciężar na lewą, zgiętą w łokciu, rękę. Prawą rękę wyprostuj w górę. Przytrzymaj 20 sekund i zmień stronę. Jeśli nie masz wystarczającej siły, by unieść ciało na wyprostowanych nogach, zegnij je w kolanach, tak aby stanowiły dodatkowe wsparcie przy wykonywaniu ćwiczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.