Trzy rzeczy, które powinnaś włączyć do potreningowej rutyny. Tego potrzebuje twoje ciało

Prawidłowe rozluźnianie mięśni, regulacja temperatury ciała i właściwe zadbanie o skórę. O tych rzeczach musisz wiedzieć, jeśli intensywnie trenujesz.

Po ćwiczeniach nasze ciało musi odpocząć - nie jest to zaskakująca informacja. Ważne jest natomiast to, co konkretnie zrobimy po zajęciach. Do pełnej regeneracji nasz organizm potrzebuje specjalnego traktowania. Dzięki tym trzem krokom, odpoczynek po ćwiczeniach będzie efektywniejszy.

Trzy kroki potreningowej regeneracji

Pamiętaj, aby schłodzić organizm

Schłodzenie ciała po wysiłku fizycznym pomaga w złapaniu prawidłowego tętna, zapobiega zawrotom głowy, a także umożliwia właściwy przepływ krwi do mięśni. W celu ochłody zrób powolny spacer lub ulubione ćwiczenia stretchingowe. Niezależnie od tego, co wybierzesz, aktywność powinna zająć najmniej pięć minut. Pamiętaj, by stopniowo zmniejszać prędkość wykonywanych ruchów. 

Wypróbuj ćwiczenia rozluźniające na piankowym wałku

Taka forma relaksu robi się coraz bardziej popularna wśród wielbicieli fitnessu i sportowych nowinek. Wykonując kilka prostych ćwiczeń z użyciem wałka piankowego, rozluźniasz napięte mięśnie, zapobiegasz zakwasom, a także poprawia się elastyczność i zakres ruchu. 

Nie zapominaj o właściwej pielęgnacji skóry

Ćwiczenia bez wątpienia mogą nam dodać naturalnego blasku, a cera będzie wyglądać promiennie, ale pod jednym warunkiem. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób wygląda jej nasza potreningowa pielęgnacja. Podczas zajęć wydzielamy dużo potu, z tego względu niesamowicie ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry. Dobrym wyborem są delikatne, ale dobrze myjące pianki do twarzy. Kolejnym krokiem powinno być dobre nawilżenie - w tym celu znajdź odpowiedni dla siebie krem lub serum. Niesamowicie ważne jest też regularne złuszczanie i to zarówno przed, jak i po treningu. W ten sposób mamy pewność, że na naszej skórze nie zalega się brud, nadmiar sebum i martwy naskórek. 

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający
Więcej o: