Czy godzina spaceru dziennie może pomóc w utracie kilogramów?

Spacer to prosta i bardzo skuteczna forma aktywności fizycznej, która nie wymaga od nas wiele. Warto się na nią zdecydować z kilku powodów.

Prostota tej formy aktywności sprawia, że wiele osób pokłada nadzieje w chodzeniu. Prawdą jest, że spacer pomaga spalić dodatkowe kalorie i nie wymaga od nas specjalnego przygotowania. Wybaczalny jest nawet brak stroju sportowego. Liczba spalonych podczas chodzenia kalorii zależy od wielu czynników, takich jak masa ciała czy prędkość, z jaką się poruszamy. 

Zobacz wideo

W teorii, chodząc przez godzinę w umiarkowanym tempie jesteśmy w stanie spalić 200 kcal, przy zwiększonym tempie może to być nawet 370 kalorii w 60 minut. 

Jak wprowadzić spacer do codziennego rozkładu?

Zdecydowanie się na godzinny spacer jest znacznie łatwiejsze niż wybranie się na siłownie, gdzie potrzebujemy nie tylko karnetu, ale też stroju sportowego i dodatkowego czasu na dotarcie do placówki. Spacer wymaga od nas jedynie wyjścia z domu - i wcale nie musimy od razu zmuszać się do chodzenia bez celu przez godzinę. 

Na początku zacznijmy od małych wyborów. Jeśli poruszasz się za pomocą komunikacji miejskiej, spróbuj przejść jeden czy dwa przystanki spacerem. Zamiast jechać po zakupy autem, po prostu podejdź pieszo. Masz psa? Zabierz go na dłuższą przechadzkę, on też tego potrzebuje! Jeśli nie, zawsze możesz umówić się z koleżanką na pogaduchy połączone ze spacerem. 

Dlaczego warto wybrać spacer?

Jak wspomnieliśmy wyżej, chodzenie pomoże ci spalić sporą liczbę kalorii, ale też pozytywnie wpłynie na twój metabolizm. Spacer na świeżym powietrzu pozwoli ci się dotlenić i zadba o dobre samopoczucie. Korzystnie wpłynie więc nie tylko na ciało, ale też na twój umysł. Porządny spacer może pomóc co się wyciszyć i przyczynić się do lepszego snu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.