Trzy ćwiczenia z kettlebell. Tylko tyle potrzebujesz do treningu całego ciała

Kettlebell jest jednym z najchętniej wybieranych akcesoriów do ćwiczeń, również podczas treningów domowych. Nic dziwnego - z jego pomocą możemy przeprowadzić efektywne zajęcia działające na całe ciało.

Dzięki użyciu kettlebell, zwykłe ćwiczenia siłowe zamieniają się w pozycje bardziej balistyczne, które powodują zwiększenie tętna, celując jednocześnie w wiele grup mięśni. W ten oto sposób mamy doskonały trening całego ciała. Jakie ćwiczenia są najskuteczniejsze? Oto nasza top trójka.

Trzy ćwiczenia z kettlebell, które działają na całe ciało

Ćwiczenie pierwsze - kettlebell Swing

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion z kettlebellem ustawionym kilka centymetrów przed sobą, tak aby utworzyć trójkąt z ciężarkiem i stopami opartymi na ziemi. Następnie odchyl biodra do tyłu i przytrzymaj go obiema rękami, używając luźnego uchwytu. Odepchnij pośladki do tyłu i trzymaj plecy płasko, wejdź na kettlebell między nogami. Kiedy prostujesz nogi, aby wstać, użyj bioder, aby podciągnąć kettlebell na wysokość klatki piersiowej. Następnie przenieś ciężar z powrotem między nogi i pod biodra, jednocześnie opadając na biodra i zginając kolana.

Ćwiczenie drugie - half-kneeling strict press

Chwyć kettlebell lewą ręką w pozycji stojącej w taki sposób, aby przełożyć przez rączkę nadgarstek. Prawą rękę wyprostuj i wymierz w bok, dłoń zaciskając w pięść. Utrzymuj proste ramiona podczas całego ruchu. Następnie zrób duży krok w tył lewą nogą i oprzyj kolano o podłogę. Prawą nogę zegnij w kolanie i postaw na ziemi tak, aby udo z łydką utworzyły kąt 90 stopni. Kolano prawej nogi powinno znajdować się bezpośrednio pod kostką. Trzymaj prosto biodra i tułów. Wykonaj wydech i podnieś kettlebell nad głowę, zatrzymując się w momencie, gdy biceps znajdzie się na wysokości uszu. Staraj się nie poruszać lewym ramieniem. Powoli opuść ciężarek na ziemię. Zamień pozycję nóg, chwyć kettlebell w prawą rękę i powtórz ruchy.

Ćwiczenie trzecie - Plank Pull-Through

Zacznij od pozycji wysokiej deski, z ramionami ułożonymi bezpośrednio nad nadgarstkami i podciągniętą miednicą oraz napiętymi mięśniami pośladkowymi. Połóż kettlebell za prawą ręką na ziemi. Trzymając wyprostowane biodra, a plecy płaskie, napnij tułów, aby podnieść lewą rękę nad ziemię i przeciągnij ciężarek na lewą stronę ciała.Połóż lewą rękę z powrotem na ziemi, a następnie unieś prawą rękę nad ziemię i przeciągnij kettlebell na prawą stronę ciała.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.