"Ileż można w kółko o tych ćwiczeniach i diecie?" - odpowiada Ewa Chodakowska. Krótko i na temat

Ewa Chodakowska musi mierzyć się z różnymi komentarzami na swój temat. Trenerka jednak zawzięcie broni stanowiska, jakie zajmuje w słusznej sprawie.

Instagramowe konto Ewy Chodakowskiej w dużej mierze poświęcone jest promocji zdrowego stylu życia. Trenerka ciągle stara się zmotywować obserwatorów do treningów i zmiany diety, co dla niektórych osób wydaje się bezcelowe. Gwiazda fitnessu broni swojego stanowiska - i słusznie!

 

Jak długo motywować do treningów i zmiany diety? Odpowiada Ewa Chodakowska

Czy ciągłe przypominanie o tym, jak ważna w naszym życiu jest aktywność fizyczna oraz ile zmienić może wartościowa dieta ma sens? Często w sieci można znaleźć wypowiedzi osób, które nie wierzą w skuteczność ciągłego przypominania tej samej śpiewki.

Na pytanie „ileż można w kółko o tych ćwiczeniach i diecie”, mam tylko jedną odpowiedź: do skutku! - podkreśla Ewa Chodakowska.

Trenerka następnie po kolei wymienia różne przypadłości, które mogą nas dopaść, jeśli odpowiednio wcześnie nie zadbamy o swój tryb życia, który przede wszystkim ma na celu poprawę właśnie naszego zdrowia. Do najczęściej obecnie występujących chorób zaliczamy m.in.:

  • cukrzycę;
  • nowotwory;
  • otyłość;
  • nadciśnienie;
  • miażdżycę;
  • osteoporozę.

Dlaczego Chodakowska wymienia te przypadłości? W wielu przypadkach możemy nie dopuścić do ich wystąpienia, jeżeli właściwie o siebie zadbamy. 

Czasami tłumaczy się to obrazowo, mówiąc, że „geny naładowują pistolet, ale to styl życia pociąga na spust”. Oszacowano, że czynniki genetyczne to jedynie 16 proc. przyczyn chorób! 10 proc. to opieka medyczna, 21 proc. to środowisko, w którym żyjemy. Natomiast aż 53 proc. to nasz styl życia- zauważa Ewa na Instagramie.

Liczby mówią same za siebie; dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o właściwą porcję snu, aktywność fizyczną, ograniczenie, w miarę możliwości, stresu oraz zwrócenie uwagi na swoją dietę. Chodakowska pragnie o tym przypominać tak często, jak jest to potrzebne. Każda z nas powinna mieć świadomość, jak bardzo wymienione wyżej czynniki wpływają na jakość i długość naszego życia.

Zobacz wideo Ewa Chodakowska pokazuje swoje ciało jako motywację dla uczestniczek jej wyzwania
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.